KAMPANIA „BIAŁA WSTĄŻKA”

KAMPANIA „BIAŁA WSTĄŻKA”, KIEROWANA DO MĘŻCZYZN SPRZECIWIAJĄCYCH SIĘ PRZEMOCY STOSOWANEJ WOBEC KOBIET, JEST NAJWIĘKSZĄ TEGO TYPU KAMPANIĄ SPOŁECZNĄ O ZASIĘGU MIĘDZYNARODOWYM, PROWADZONĄ OD PRZESZŁO 30 LAT W PONAD 60 KRAJACH ŚWIATA.

Symbolem tego sprzeciwu jest właśnie biała wstążka – przypinający ją mężczyzna zobowiązuje się, że nigdy nie będzie stosował i akceptował przemocy wobec kobiet oraz że nie będzie milczeć na jej temat.

Kampania „Biała wstążka” prowadzona jest każdego roku między dwiema niezwykle istotnymi datami: 25 listopada, w którym przypada Międzynarodowy Dzień Przeciwko Przemocy Wobec Kobiet, oraz 10 grudnia, czyli Międzynarodowym Dniem Praw Człowieka.

Kampania ma na celu zwrócenie uwagi na zjawisko przemocy wobec kobiet, kształtowanie postaw krytycznych wobec tego zjawiska oraz poszukiwanie wspólnych rozwiązań, nie tylko systemowych, ale i społecznych, przeciwdziałających przemocy.

W tym roku Gmina Wydminy również aktywnie włącza się w Kampanię „Białej Wstążki” 9 grudnia 2023 roku od godziny 7.00 do godziny 12.30 w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Wydminach (niski parter, pokój nr 6) będzie można uzyskać wsparcie i pomoc poprzez rozmowę wspierającą ze specjalistą ds. przemocy domowej.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z „Otwartych Drzwi”

Przewiń do góry
Skip to content