Kampania profilaktyczna – ,,Otwórz się na pomoc”

Gmina Wydminy jest partnerem projektu ,,Otwórz się na pomoc” – interaktywnego projektu o zdrowiu psychicznym i uzależnieniu od Internetu.

Przez udział w Projekcie pragniemy zwrócić uwagę na problem uzależnienia od Internetu
i komputera pojawiający się wśród dzieci i młodzieży, problem uzależnienia od innych środków, takich jak alkohol czy narkotyki, a także pomóc mieszkańcom w uświadomieniu czyhających zagrożeń oraz wskazać konkretne miejsca i placówki, gdzie można szukać pomocy.

W związku z powyższym serdecznie zachęcamy Państwa do zapoznania się z Projektem.

Projekt „Otwórz się na pomoc” to interaktywny film poświęcony problemowi uzależnienia dzieci i młodzieży od komputera i Internetu, jak również innych środków, tj. alkoholu i narkotyków. Zadaniem widzów jest pokierowanie losami Dominika – 12 letniego chłopca, który musi zmierzyć się z własnymi słabościami i uzależnieniem od gier komputerowych. Podjęte przez widzów decyzje w trakcie filmu mają wpływ na przebieg fabuły. Jedne wybory przybliżają Dominika do rodziny, inne sprawiają, że coraz bardziej zatapia się w świecie cyfrowego uzależnienia. To, jak zakończy się ta historia zależy więc tylko i wyłącznie od gracza.

Film niesie także porcję autentycznych historii dzieci, spotykających się z problemami m.in. hejtu i przemocy w sieci, depresji, uzależnienia od alkoholu. Znajdziemy tu także komentarze psychologa, ułatwiające nam ocenę sytuacji. Obok sekcji „Prawdziwe historie” nie można przejść obojętnie – podobnie jak obok części poświęconej problemowi zdrowia psychicznego rodziny w zamknięciu.

Poniżej zamieszczamy link, który zawiera cykl filmów poświęconych problematyce dzieci i młodzieży
 z komentarzem specjalisty oraz wstęp do gry, do zagrania w którą zachęcamy naszych uczniów oraz rodziców.


Kampania Profilaktyczna ,,Otwórz się na przyszłość’’ została sfinansowana ze środków budżetu alkoholowego w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania problemów alkoholowych oraz przeciwdziałania narkomanii na rok 2021r.

Przewiń do góry