Kinder + Sport

Nadszedł czas na długo oczekiwany szereg turniejów Kinder + Sport. 8.12.2018 r. dziewczęta zmagały się z rówieśnikami w dwóch kategoriach „2” i „3”. Wśród młodszych pierwszy zespół zaczął bezbłędnie zajmując I miejsce w grupie. Kolejne mecze nie sprawiły także problemów. Dopiero w 1/4 finału drużyna z Wilkowa okazała się lepszą pokonując Wydminy 2:0. Przegrana nie zniechęciła jednak młodych reprezentantek, które w kolejnych pojedynkach zawalczyły i ostatecznie uplasowały się na wysokim 5 miejscu. Drugi zespół wygrywając jedno spotkanie uplasował się natomiast na III miejscu w grupie, tym samym kończąc zmagania na 43 pozycji.

Starszy zespól w fazie grupowej zmierzył się z drużynami z Elbląga, Olsztyna , Bartoszyc i Ełku. Mecze rozgrywane były na bardzo wysokim poziomie, mimo wymagającego przeciwnika zawodniczki z Wydmin przegrały jedynie z zespołem z Ełku tym samym awansowały z drugiego miejsca do 1/8 finału. W kolejnym meczu dziewczyny walczyły o każdy pkt wygrywając z kolejnym zespołem
z Olsztyna przechodząc dalej do ¼ finału, gdzie wygrały zdecydowanie z drużyną z Ełku.
W półfinałach drużyna z Wydmin uległa zespołowi z Lechowa, gdzie tym samym zagrały o trzecie miejsce z Kętrzynem. Mecz był zacięty, lecz nie poszedł po naszej myśli drużyna z Wydmin w kwalifikacji końcowej zajęła 4 miejsce.
9.12.2018 r. był dniem chłopców. Mecze grupowe przeszli bez żadnej porażki pokonując Elbląg, Mrągowo i Ostródę, a tym samym zajmując 1 miejsce w grupie. Podobnie jak dziewczęta pierwszą porażkę odnieśli po trudnym pojedynku w ¼ finału z Truso Elbląg. Mimo to przyszło im walczyć
o 5 miejsce z zespołem Gołdapi. Mecz był bardzo wyrównany, niestety mimo starań chłopcy przegrali spotkanie 1:2 uplasowując się w klasyfikacji generalnej na 6 pozycji . Kolejne zmagania będą miały miejsce 12 i 13 stycznia w Olecku.

UKS „Promień” reprezentowany był przez: Dagmarę Niewiarowską, Michalinę Dziki, Karolinę Własiuk, Małgorzatę Narkiewicz, Michelle Novvicki, Amelię Kurzyna, Aleksandrę Narkiewicz, Julię Trojak, Karolinę Kogut, Piotra Binik, Szymona Iwaszko.

Trenerzy: Kamila Pałamasz i Jarosław Binik.

{gallery}2019/sport/2{/gallery}

 

Przewiń do góry