KOŁA GOSPODYŃ WIEJSKICH – KULINARNA BITWA REGIONÓW

Wystartował nabór do „Bitwy Regionów” – największego konkursu kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich. Po roku przerwy spowodowanej pandemią rywalizacja odbędzie się w nowej formule – ocenie jurorów podlegały będą pomysły na potrawę regionalną oraz jej prezentacja w formie krótkiego filmu wideo.

 

 

– Jesteśmy solidarni z rolnikami i dlatego przygotowujemy dania regionalne z lokalnych produktów, do czego zachęcamy Koła Gospodyń Wiejskich poprzez konkurs „Bitwa Regionów” – zachęca Grzegorz Puda, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. – Tegoroczna, szósta edycja będzie odbywała się w warunkach trwającej epidemii COVID-19 i podobnie jak nasze życie przeniesie się częściowo do przestrzeni wirtualnej. Zapraszamy uczestniczki do prezentacji potraw w formie multimedialnej. Mamy nadzieję, że to wyzwanie będzie dla pań ciekawe.

Idea konkursu zrodziła się z zamiłowania do polskiej kuchni regionalnej i rodzimego folkloru oraz chęci promocji polskiej żywności i szerzenia patriotyzmu konsumenckiego. W ubiegłych latach „Bitwa Regionów” cieszyła się ogromną popularnością. W piątej edycji w 2019 r. wzięło udział prawie 800 KGW. Najlepsze danie – nadzianą roladę z kaczki w towarzystwie gołąbków z modrej kapusty – przygotowała drużyna z Gorzykowa w woj. wielkopolskim.

Organizatorzy liczą  na rekordową frekwencję w wydarzeniu będącym prezentacją różnorodności kulinarnych tradycji regionów Polski. Który zespół stanie na podium, przekonamy się jesienią podczas wielkiego finału. W tym roku pula nagród wyniesie ponad 35 tys. zł.

Konkurs organizuje Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem oraz przesłanie zgłoszenia.

regulamin konkursu

zgłoszenie

 

Przewiń do góry