Komplet zwycięstw LUKS ZSO Wydminy w turnieju halowej piłki nożnej U11

Bardzo dobry występ, zanotowali wychowankowie uczniowskiego klubu sportowego z Wydmin, którzy podczas rozgrywanego 15 lutego br. w Korszach turnieju, wygrali wszystkie pięć spotkań w bardzo wymagającej stawce zespołów z województwa warmińsko – mazurskiego.

 

Pierwsze spotkanie, z ubiegłorocznymi mistrzami województwa Vęgorią Węgorzewo rozpoczęliśmy nieco zachowawczo. Straciliśmy nawet bramkę na 0:1, ale dzięki determinacji i woli gry do końca, udało się nam strzelić dwie bramki dzięki czemu zakończyliśmy spotkanie zwycięstwem. Kolejny mecz, to również konfrontacja z bardzo wymagającym zespołem Mini Soccer Academy Mrągowo (4:2). Jak się później okazało było to najlepsze z naszych spotkań w tym dniu. Przy prowadzeniu 4:0, tracimy co prawda dwie bramki w końcówce, ale sposób gry i zachowania w tym spotkaniu, pozwala patrzeć 

z optymizmem na dalszy rozwój sportowy i mentalny wychowanków naszego uczniowskiego klubu sportowego.

Najtrudniejszym spotkaniem okazał się mecz z Akademią Piłkarską z Olsztyna. Mimo delikatnej przewagi, nie potrafiliśmy przez długi okres trwania meczu strzelić bramki. Nasi rywale, stwarzali sobie tym samym okazję do kontrataków, co dodatkowo wprowadzało nerwową atmosferę w naszych szeregach. Na szczęście w końcówce 18-minutowego spotkania, strzelamy dwie bramki i wygrywamy mecz numer trzy w stosunku 2:0. Końcowa faza turnieju, była dla nas bardzo obciążająca ze względu na grę z niewielką przerwą pomiędzy kolejnymi spotkaniami. Widoczne to było szczególnie w konfrontacji z UKS Rona 03 Ełk (1:0), kiedy ciężko przychodziło nam wyprowadzenie składnej akcji nie mówiąc już o strzelaniu bramek. Na szczęście nasi sąsiedzi z Ełku, pozbawieni dwóch kluczowych zawodników, również przeżywali ciężkie chwile na parkiecie hali sportowej przy ulicy Kościuszki w Korszach.

Po czterech wygranych meczach mieliśmy komfort zwycięzców turnieju. Spotkanie z gospodarzami, przebiegało w bardzo spokojnej atmosferze, dzięki czemu po raz kolejny tego dnia mieliśmy możliwość wypróbowania wszystkich zabranych zawodników. Dzięki wygranej 3:1, zameldowaliśmy się na ceremonii wręczenia nagród jako jedyny nie pokonany zespół. Dzięki organizatorom, mieliśmy okazję otrzymać pamiątkowe medale oraz ręczniki lubianego wśród dzieci zespołu Real Madryt. Podobne nagrody, otrzymali wszyscy uczestnicy zmagań sobotniego turnieju co świadczy o zaangażowaniu MKS Korsze w rozwój sportowy dzieci z własnego podwórka, ale również z terenu województwa.

                Wychowankowie LUKS Sport z Kulturą ZSO Wydminy wystąpili w składzie: Rafał Roman, Kacper Kiela, Filip Dziki, Wiktor Ostrowski, Włodek Skowron, Arek Syrnicki, Oskar Zań, Kuba Maczyszyn, Jasiu Konopko i Oskar Świątkowski.

                Kiedy nasza drużyna uczestniczyła w zmaganiach w Korszach, rówieśnicy ze Stomilu Olsztyn rozgrywali w Warszawie swoje mecze w finale Mistrzostw Polski U11 O Puchar Prezesa PZPN. Jako zwycięzcy zmagań wojewódzkich, mieli okazję reprezentowania naszego regionu w stawce najlepszych zespołów w kraju. Zajęcie trzeciego miejsca, jest kolejnym wielkim sukcesem tego teamu. Gratulujemy.

Marek Ostrowski  

Zdjęcia – Marek Ostrowski

{gallery}2020/sport/4{/gallery}

Przewiń do góry