KOMUNIKAT

W dniach 13-14 czerwca b.r. na terenie gminy Wydminy odbyły się Mistrzostwa Polski MASTERS w kolarstwie szosowym. Gmina Wydminy nie była organizatorem Mistrzostw, jedynie gościliśmy uczestników imprezy na swoim terenie oraz dofinansowaliśmy ją w kwocie 12 tys. zł w ramach otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych Gminy Wydminy w 2015 roku. Pokryliśmy koszty związane z obsługą i zabezpieczeniem trasy wyścigu.
    W związku, iż organizatorem Mistrzostw Polski MASTERS w Wydminach było Towarzystwo Kolarskie „MASTERS Giżycko” nie bierzemy odpowiedzialności za formę i przebieg imprezy biorąc pod uwagę fakt, że jako Gmina dołożyliśmy wszelkich starań żeby ranga imprezy była na odpowiednim poziomie.
    Informujemy, iż na chwilę obecną nie zamierzamy w przyszłości dofinansowywać Mistrzostw Polski MASTERS w kolarstwie szosowym na terenie gminy Wydminy ani podejmować żadnej współpracy z Towarzystwem Kolarskim „MASTERS Giżycko”.
    Jest nam niezmiernie przykro, iż słowa krytyki skupiły się głównie na Gminie Wydminy a nie na osobach odpowiedzialnych za wyścig. Ze swojej strony wszystkich kolarzy oraz ich kibiców przepraszam za to, że wspieraliśmy finansowo imprezę, która była tak źle zorganizowana.

Wójt Gminy Wydminy

Radosław Król

           

Przewiń do góry