KONSULTACJE KADRY WOJEWÓDZKIEJ I WAKACYJNE WSPOMNIENIA LUKS WYDMINY

Zwieńczeniem wakacyjnego okresu przygotowawczego młodych piłkarzy z Wydmin, są konsultacje kadry wojewódzkiej (30-31.08.2021), które po raz pierwszy zawitały do naszej miejscowości. Najlepsi zawodnicy z rocznika 2008, wśród których jest trzech wychowanków naszego uczniowskiego klubu sportowego, mają możliwość doskonalić swoje umiejętności pod okiem wykwalifikowanych trenerów. Kilka dni wcześniej w jednodniowych testach (Mrągowo, 26.08.2021), uczestniczyło aż sześciu naszych zawodników. Miejmy nadzieję, że bardzo dobre występy reprezentacji województwa we wrześniowych i październikowych meczach, przybliżą ją do udziału w kolejnych Mistrzostwach Polski z ponownym udziałem adeptów piłki nożnej z Wydmin.

 

Aby wyniki sportowe, mogły współgrać z rozwojem mentalnym młodych sportowców, zorganizowaliśmy w okresie wakacyjnym szereg wydarzeń, które pomagały nieco zrekompensować okres pandemii. Po powrocie z międzynarodowego turnieju Wrocław Trophy, udaliśmy się na letni obóz sportowy do nadmorskiej Jastrzębiej Góry (7-14.07.2021). Inicjatywa wsparta przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Gminę Wydminy, Polski Związek Piłki Nożnej, Fundację Projekt Arche oraz rodziców pozwoliła na wyjazd 25 uczniów. Treningi piłkarskie, zostały wzbogacone wyjazdami na mecze kontrolne do Pucka oraz zwiedzaniem Helu. Oferta domu wypoczynkowego, została poszerzona o zajęcia na basenie oraz występami orkiestry dętej. Początek wakacji spędziliśmy wyjątkowo aktywnie, co ma doskonały wpływ na zwiększanie odporności organizmu. Wyjazd zrealizowaliśmy wspólnie z Akademią Piłkarską 2017 z Gołdapi.

Kilka dni później, trzech naszych zawodników, miało możliwość udziału w obozie piłkarskim organizowanym przez Akademię Piłkarską Wigry Suwałki (Uniejów, 24-31.07.2021). Treningi sportowe, wparte zostały pracą nad zwiększaniem pewności siebie, doborem odpowiedniej diety, zasadami współpracy w grupie oraz doskonaleniem nauki pływania w obrębie obiektów Term Uniejów. Nasi wychowankowie, mieli możliwość sprawdzenia swoich możliwości boiskowych w meczach kontrolnych z SMS Łódź.

Korzystając z pięknej pogody, cały okres wakacji wykorzystaliśmy na wspólne treningi piłkarskie oraz mecze kontrolne, których zadaniem było przygotowanie do kolejnych rozgrywek ligowych. Nasze występy można było oglądać głównie na Stadionie Gminnym w Wydminach. Do najbardziej spektakularnych spotkań należy zaliczyć zmagania z ekipami Talent Białystok, Mini Soccer Academy Mrągowo czy Mazurii Giżycko.

W najbliższym meczu kontrolnym zmierzymy się z zespołem kadry wojewódzkiej U13 (Wydminy, 31.08.2021). Zbyt mała liczba zawodników, reprezentujących odpowiedni poziom sportowy oraz zmienna frekwencja na treningach, zmusiła jednak nasz zespół do opuszczenia elitarnego grona zespołów grających w ProTrainUp Ekstraklasie Wojewódzkiej, w której mieliśmy możliwość rozgrywania meczy z zespołami z Olsztyna, Elbląga, Ostródy, Iławy i Ełku. Pozostaje nam praca nad taktyką gry w zespole 11-osobowym oraz zmagania na poziomie I-ligi wojewódzkiej.

W dniach 9-13 sierpnia br. odbyła się kolejna inicjatywa wparta przez LUKS Wydminy. Półkolonie dla dzieci i młodzieży z terenu Gminy Wydminy, które podczas wakacji pozostały w domach, uwzględniały m.in. osoby z grupy zagrożonej patologią społeczną, przemocą w rodzinie i niedostosowaniem społecznym. Dzięki współpracy pomiędzy jednostką samorządu terytorialnego a naszym uczniowskim klubem sportowym, udało się wesprzeć to wydarzenie angażując również naszych podopiecznych.  

Udział w letniej półkolonii blisko 30-osób, był nie tylko bezpieczną zabawą pod okiem wykwalifikowanych instruktorów i opiekunów, ale również sposobem na „zabicie wakacyjnej nudy” i integrację w środowisku lokalnym.

Podczas różnorodnych zajęć, uczestnicy mieli możliwość poznawania i rozwijania swoich zainteresowań i uzdolnień. W ramach zajęć profilaktyczno – sportowych codzienne odbywały się zajęcia sportowe, realizowane również na wodzie w formie spływów kajakowych czy pogadanki           o tematyce zdrowotno – profilaktycznej. Zadbaliśmy również przy wsparciu Restauracji Zagłoba         o zdobywanie wiedzy nt. zdrowego i racjonalnego odżywiania się. Podsumowaniem inicjatywy letniej półkolonii, wpieranej przez Gminę Wydminy był wyjazd do ełckiego kina, który został dodatkowo sfinansowany przez Fundację Projekt Arche. Uczestnicy zajęć stacjonarnych wzięli również udział       w Biegu Tropem Wilczym, podczas którego blisko stu biegaczek i biegaczy uczciło pamięć Żołnierzy Wyklętych.

Marek Ostrowski

Ewelina Ostrowska

Tamara Olszewska

{gallery}/2021/inne/12{/gallery}

Przewiń do góry