INFO

Plac Rynek 1/1,
11-510 Wydminy

Protokół

Bolek
Odsłony: 4227

19 września 2014 r. o godz 18.00 w budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Wydminach odbyło się zebranie mieszkańców Wydmin. Wydminy jako sołectwo dysponują corocznie tzw. funduszem sołeckim. Podział środków z tego funduszu był wiodącym tematem zebrania, ale nie obyło się i bez dodatkowych tematów.

Otwarcia zebrania dokonał Pan Leszek Pałdyna, sołtys wsi Wydminy. Za stołem prezydialnym zasiedli także: Wójt Gminy Wydminy Radosław Król oraz członkowie rady sołeckiej Pani Anna Pilecka, Pan Zbigniew Warchoł i Pan Waldemar Samborski.

Po publicznej dyskusji fundusz sołecki  na rok 2015 w kwocie 32.040 zł został rozdysponowany. Większość zadań pozostała bez zmian, ale doszły też i nowe np. siłownia zewnętrzna w parku przy "garbatym moście"

Miłym punktem zebrania były odwiedziny grupy wychowanków Sport z Kulturą ZSO Wydminy. Chłopcy zaprezentowali stroje zakupione dzięki środkom z funduszu sołeckiego za rok 2014. Symbolicznego wręczenia strojów dokonali Wójt Radosław Król  i Sołtys Leszek Pałdyna. W podziękowaniu obu panom sportowcy wręczyli pamiątkowe  statuetki "PODZIĘKOWANIA za pomoc w rozwijaniu sportowych pasji na tereniew Gminy Wydminy".


Ostatnim punktem zebrania były sprawy ogólne. Mieszkańcy Wydmin mieli możliwość uzyskania odpowiedzi na nurtujące ich pytania i wątpliwości. Spotkanie zakończyło się po godz. 20-ej.

Kategoria: