Kwiecień i majówka na wydmińskim orliku.

Ogólnopolska akcja, promująca aktywne spędzanie czasu wolnego na obiektach sportowych Orlik właśnie wkracza w decydującą fazę. Obiekty sportowe w Wydminach przyciągają spora rzeszę osób w każdym wieku a to dopiero początek pięknej pogody, która sprzyjała będzie dbaniu o zdrowie na świeżym powietrzu.

W ciągu kilku zaledwie dni mieliśmy możliwość oglądania wielu ciekawych inicjatyw społecznych. Regularnie odbywają się zajęcia sportowo – rekreacyjne dla przedszkolaków, dzieci i młodzieży oraz dorosłych. Z racji tradycji miejscowości do gier zespołowych i lekkiej atletyki to głównie takie formy ruchu preferowane są już kilku tygodni wśród mieszkańców. Wkrótce rozpoczną swoją działalność zajęcia aerobiku na świeżym powietrzu, w których sporą uwagę skupimy na seniorach.
    Ostatni weekend to głównie zmagania piłkarskie. Tylko w ostatnią sobotę mieliśmy okazję śledzenia zmagań w turnieju piłki nożnej dzieci i młodzieży w ramach edycji R – Gol Wydminy Cup, gdzie wystartowało sześć zespołów dziewcząt i chłopców w wieku 9 – 15 lat. Główną ideą turnieju była dobra zabawa i integracja połączona z dbaniem o własne zdrowie. To impreza zorganizowana i prowadzona w sporej rzeszy przez młodzież z wydmińskiego gimnazjum, która chętnie uczestniczy w wolontariacie sportowym. Mieliśmy okazję oglądania wielu ciekawych akcji i bramek a uroczystość wręczenia medali uświetnił swoją obecnością Wójt Gminy Wydminy Radosław Król.
W klasyfikacji U – 15 pierwsze miejsce zajęła drużyna LUKS Sport z Kulturą ZSO Wydminy w składzie: Przemysław Siwicki, Rafał Kułak, Maciej Cywiński, Paweł Jegor, Radosław Tytła, Mateusz Bakun i Jakub Kostyła. Natomiast w kategorii U – 12 zwycięska okazała się ekipa Mazura grająca w składzie: Karol Fit, Patryk Opolski, Martin Czarniecki, Krzysztof Kudraj, Kamil Roman, Kamil Opolski i Oliwier Milewski.
    Kilka godzin później, większość uczestników turnieju miała okazję w roli widzów obserwować mecz klasy mistrzowskiej pomiędzy zespołami seniorskimi. Godzina 18.00 na Orliku w Wydminach w sobotnie wieczory, zarezerwowana jest dla grupy 35+, która preferuje głównie rozgrywki piłki nożnej. To praktycznie jedyny dzień z wyjątkiem niedzieli, kiedy osoby starsze maja możliwości dostępu do zajęć na Orliku w Wydminach. Bogata oferta zajęć sportowych dla przedszkolaków, dzieci i młodzieży powoduje ciągłe rezerwacje, dlatego wszystkich chętnych (najlepiej w formie grup zorganizowanych) prosimy o kontakt pod numerem 509 371 163 w celu ułatwienia dostępu do obiektu, który w razie potrzeby może wydłużyć czas swojego funkcjonowania.
    Już za kilka dni ( 2 maja 2015 ) w Wydminach odbędzie się Majowy Rodzinny Piknik Piłkarski, którego główną atrakcją będzie turniej piłki nożnej dzieci w wieku 5 – 8 lat. Już dziś serdecznie zapraszamy na tą imprezę która rozpocznie się o godzinie 10.00.   

Marek i Ewelina Ostrowscy

{gallery}sport/orlik4{/gallery}

Przewiń do góry