ŁĄKA KWIETNA OBOK PLACU ZABAW I SKATEPARKU W WYDMINACH

W Wydminach powstanie miejsce wypoczynku mieszkańców i turystów – Zielony Zakątek z łąką kwietną, ścieżką sensoryczną, altaną i ławeczkami.

 

Mieszkańcy Wydmin potrzebują takiego dobrze zaaranżowanego miejsca, gdzie będzie można odpocząć, a przy okazji zerknąć na dzieci bawiące się na placu zabaw, czy korzystające ze skateparku. Plac zabaw i skatepark, podobnie jak Zielony Zakątek, mają zostać utworzone jeszcze w tym roku i stworzyć jedną funkcjonalną całość – miejsce wypoczynku i integracji mieszkańców w różnym wieku. Zostaną zlokalizowane przy ul. Giżyckiej (vis-a-vis ośrodka zdrowia).

Zielony Zakątek może stać się jednym z najpiękniej pachnących miejsc w Wydminach, bowiem zakwitną w nim aromatyczne rośliny miododajne takie jak: lawenda, jeżówka purpurowa, kocimiętka, perowskia, oregano, mięta, mikołajek nadmorski, kosaciec syberyjski i liliowiec. Stworzenie łąki kwietnej z roślin miododajnych to naturalne i konsekwentne działanie Wydmin należących do Gmin Przyjaznych Pszczołom. Pszczoły na pewno chętnie odwiedzą lipy drobnolistne, które zostaną również posadzone w zakątku.

Na spragnionych wrażeń będzie czekała ścieżka sensoryczna – przemierzenie na boso dróżki wykonanej z różnych materiałów naturalnych – w tym kamyków, trocin, igliwia będzie ciekawym przeżyciem dla dużych i małych.

Utworzenie Zielonego Zakątka pochłonie około 50 tys. zł, z czego 34 tys. zł będą pochodziły z budżetu gminy Wydminy, 15 tys. zł – z tzw. „Małych Grantów Sołeckich Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego” oraz 1000 zł – z funduszu sołeckiego Wydmin. Projekt „Zielony Zakątek w Wydminach” został bardzo wysoko oceniony przez komisję grantową, zajmując II miejsce spośród 95 wniosków zgłoszonych do konkursu z terenu województwa warmińsko-mazurskiego.

Opodal skweru zostaną zbudowane plac zabaw oraz skatepark przy udziale funduszy Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze”. Wszystko to powinno stworzyć bardzo atrakcyjny teren służący rekreacji i integracji mieszkańców.

Projekt zakłada włączenie lokalnej społeczności w aranżowanie Zielonego Zakątka. Mieszkańcy sołectwa oraz członkinie wydmińskiego Koła Gospodyń Wiejskich zostaną wkrótce zaproszeni do wykonania nasadzeń oraz gromadzenia naturalnych materiałów, z których powstanie ścieżka bosych stóp.

  

Przewiń do góry
Skip to content