LUKS Sport z Kulturą ZSO Wydminy awansował do finału wojewódzkiego XVIII ogólnopolskiego turnieju „Z podwórka na stadion” o Puchar Tymbarku.

Kolejny etap eliminacji okazał się niezwykle szczęśliwy dla młodych piłkarzy z Wydmin. We własnej hali 1 grudnia 2017 roku uzyskali awans do prestiżowego turnieju eliminacyjnego, który stanowi furtkę do gry na PGE Stadionie Narodowym podczas wielkiego finału w maju 2018 roku. 

            Rywalami w turnieju U-10 (rocznik 2008 i młodsi) byli sąsiedzi z najbliższej okolicy czyli MUKS Gol Giżycko oraz Szkoły Podstawowe z Miłek i Rynu. Zabrakło niestety kolegów z Kruklanek, których nieobecność uzupełniły drugie, młodsze zespoły gospodarzy i giżyckiej szkółki piłkarskiej GOL. Zawody, których Patronem Honorowym w skali kraju jest Prezydent Andrzej Duda, mają na celu integrację dzieci wokół sportu powszechnego. Zachęcają najmłodszych do aktywnego spędzania czasu wolnego oraz wielomiesięcznych przygotowań, które wpływają na kształtowanie sportowego charakteru. Formuła, tego największego w Europie turnieju piłki nożnej dla dzieci, przewiduje nagradzanie wszystkich jej uczestników pamiątkowymi dyplomami, które fundowane są przez Polski Związek Piłki Nożnej, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz firmy patronackie Tymbark i Elektrolux. Nie zabrakło ich również podczas wydmińskich eliminacji, które zostały dodatkowo urozmaicone pamiątkowymi medalami ufundowanymi dzięki wsparciu Gminy Wydminy oraz Ministerstwa Obrony Narodowej. Każdy uczestnik imprezy, niezależnie od osiągniętego miejsca, został nagrodzony za trud włożony w przygotowania i występ w eliminacjach. W turnieju padło 97 goli, co każdorazowo było nagradzane brawami przez dopingujących uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wydminach  i licznie zgromadzonych rodziców. Wynik pierwszego zespołu LUKS Wydminy, również nie pozostał niezauważony przez wprawnych obserwatorów piłki nożnej. Wychowankowie uczniowskiego klubu z miejscowej szkoły popisali się 48 trafieniami tracący przy tym tylko 6 bramek. Awans nie jest więc przypadkiem. Na słowa pochwały, zasługują również młodsi koledzy „pierwszego” zespołu, którzy pokazali wiele piłkarskich umiejętności i ciekawą ofensywną grę. Bilans bramkowy 15:7. Podsumowania turnieju i dekoracji dokonała Pani Dyrektor ZSO w Wydminach Eliza Szwed.

  

 Marek Ostrowski

Fot: Marek Ostrowski

{gallery}2017/sport/pilka/14{/gallery}

Przewiń do góry
Skip to content