LUKS Sport z Kulturą ZSO Wydminy brązowym medalistą międzynarodowego turnieju piłki nożnej dzieci U-8

To co nie udało się tydzień wcześniej młodszym kolegom
z zespołu, zostało w pełni zrekompensowane w kolejnym zagranicznym występie uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wydminach podczas weekendowego turnieju w litewskim Mariampolu.

 

  Początek imprezy był dosyć trudny dla młodych sportowców z Wydmin. Wiązało się to z nowym miejscem i dość długą podróżą. W pierwszym meczu, trafiamy dodatkowo na drugą z ekip grających z Polski, którym był zespół SKS Wigry Suwałki. Bardzo dobra drużyna, która jest szkółką I-ligowego klubu z Podlasia; wygrywa pewnie 4:1. Kolejny mecz był więc meczem o wszystko, a przegrana nie dawała już szans na awans do najlepszej czwórki w ośmiozespołowym gronie. Remis 1:1 z Fortuną Kowno pozostawia szanse na awans. Ostatnie spotkanie grupowe to mecz z gospodarzami, którzy wspierani przez miejscową publiczność muszą jednak uznać wyższość naszego teamu. Wygrywamy spotkanie 3:0 i awansujemy do półfinału z drugiego miejsca w grupie.

W kolejnej fazie turnieju los rzuca nas ponownie na spotkanie z zespołem
z Suwałk, który do turnieju wystawił dwie ekipy. Mimo strzelenia pierwszego gola i kilku szans na podwyższenie rezultatu wynik końcowy to 1:3. Silniejsza ekipa z Suwałk gra naprawdę rewelacyjny futbol a udowodnili to wygrywając cały turniej. Nam pozostaje mecz o trzecie miejsce, w którym ponownie spotykamy się z zespołem z Kowna. Był to najlepszy nasz mecz w całym turnieju, w  którym wygrywamy pewnie 5:0. Mecz, w którym po raz kolejny mają szansę zagrać wszyscy zawodnicy uczestniczący w turnieju. Tego dnia na podium stanęły dwie ekipy z Polski, w tym uczniowski zespół z Wydmin.

    Reprezentacja LUKS Sport z Kulturą ZSO Wydminy na turnieju w Mariampolu:

(U-8) Bartosz Rolnik, Dawid Waleriański (wyróżnienie indywidualne), Piotr Pośrednik, Kacper Grześkowicz, Janek Karolczuk, Oliwier Perdion, Florian Kasak, Krystian Kuźmiński, (U-7) – Janek Konopko, Wiktor Ostrowski, (U-6) – Filip Dziki.

Dziękujemy bardzo za wsparcie organizacyjne rodzicom dzieci, Dyrekcji Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wydminach, Samorządowi Gminy Wydminy oraz firmie transportowej Przewozy Krajowe i Zagraniczne LELO.

 

Marek Ostrowski

Fot. Irena Karolczuk

{gallery}zawody{/gallery}

 

Przewiń do góry
Skip to content