LUKS Sport z Kulturą ZSO Wydminy od Mazur po Tatry

Ostatni tydzień, miał niezwykle aktywny charakter dla uczniów z Gminy Wydminy. Rozpoczął się, od kontroli treningów przez przedstawiciela Polskiego Związku Piłki Nożnej na wydmińskim Orliku a zakończył na stoku narciarskim Harenda w Zakopanym. Po drodze, nasi wychowankowie mieli okazję udziału w wojewódzkich turniejach halowej piłki nożnej w Rynie i Mrągowie oraz ogólnopolskim biegu Tropem Wilczym, który w dniu pamięci o Niezłomnych Żołnierzach Wyklętych odbył się w Wydminach.

 

Kropkę nad „i” postawił Warmińsko – Mazurski Związek Piłki Nożnej powołując dwóch uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wydminach na konsultację kadr wojewódzkich w Olsztynie i Warszawie.

            Poniedziałkowe popołudnie (24.02.2020), upłynęło młodym adeptom piłki nożnej na dwóch treningach w kategoriach Orlik i Młodzik. W ramach programu Certyfikacji Szkółki Piłkarskiej PZPN, przeszliśmy niezapowiedzianą wizytację zajęć. Po obserwacji, odbyła się rozmowa nt. postępów w nauce oraz rozwoju sportowym wychowanków naszego uczniowskiego klubu oraz kierunku dalszego szkolenia sportowego.

Dwa dni później, dziewięciu zawodników wyjechało do Zakopanego (27.02-02.03.2020) na zgrupowanie dofinansowane przez Ministerstwo Sportu w ramach programu rozwoju sportów zimowych, których organizatorem było ełckie Zrzeszenie LZS oraz LUKS Pojezierze Ełckie. Oprócz zajęć teoretycznych i praktycznych na stoku Harenda, nasi uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w zajęciach w Tatrzańskim Parku Narodowym. Odnowę biologiczną zapewniała ekipa Term Gorący Potok w Szaflarach oraz obsługa pensjonatu U Franka w Zakopanym.

Kiedy część grupy wzmacniała się w stolicy Tatr, ich koledzy mieli możliwość uczestniczenia w rozgrywkach wojewódzkich w Rynie (U13) i w Mrągowie (U11) (29.02.2020). W starszej kategorii wiekowej U13, mieliśmy kilka dobrych występów i tytuł Króla Strzelców dla Krystiana Kuźmińskiego. MVP zawodów w młodszej kategorii U11 przypadł dla Jasia Konopki. W turniejach, bardzo przyzwoicie zaprezentowali się również: Rafał Roman, Jakub Maczyszyn, Arek Syrnicki, Olaf Samsel, Przemysław Krajewski, Robert Milewski, Włodek Skowron, Oskar Zań, Kamil Waleriański i Fabian Opolski. W starszej kategorii wiekowej, otrzymaliśmy również wsparcie zawodników Mamr Giżycko, którzy zastąpili kontuzjowanych i chorych piłkarzy.

Dzień później, do wyróżnionych chłopaków dołączyło jeszcze pięciu kolejnych wychowanków naszego uczniowskiego klubu sportowego oraz trzynastu uczniów ZSO w Wydminach, którzy uczestniczyli w ogólnopolskim biegu pamięci Tropem Wilczym (01.03.2020).

            Dzięki zaangażowaniu całego zespołu, zgromadzonego wokół działań uczniowskiego klubu możemy pochwalić się kolejnymi powołaniami na konsultację kadr wojewódzkich. W roczniku 2007 wyróżniony został Dominik Romanowski, który niestety przechodzi rehabilitację po kontuzji przedramienia i nie będzie uczestniczył w meczu kontrolnym w Olsztynie (05.03.2020). Miejmy nadzieję, że zauważany przez skauting PZPN Dominik jako prawdziwy wojownik, szybko poradzi sobie z przeciwnościami i otrzyma kolejne powołania. Więcej szczęścia, ma jego o rok młodszy kolega Bartosz Rolnik, który będzie reprezentował nas i województwo warmińsko – mazurskie podczas meczów kontrolnych w Warszawie (07.03.2020).

Marek Ostrowski 

Ewelina Ostrowska 

 Zdjęcia – Marek Ostrowski

Ewelina Ostrowska

Mariusz Kuźmiński

{gallery}2020/sport/5{/gallery}

Przewiń do góry