LUKS Sport z Kulturą ZSO Wydminy tryumfatorem turnieju Mazury Winter Cup – „Elite Youth” w Mrągowie.

Kolejny udany występ młodych sportowców z Wydmin, którzy dzięki wsparci Ministerstwa Obrony Narodowej mieli możliwość reprezentowania swojego regionu w turnieju halowej piłki nożnej U-8. Komplet zwycięstw w sobotnich rozgrywkach to jeden z elementów podsumowania wspólnego projektu realizowanego od początku wakacji.

  

            Młodzi sportowcy z Wydmin (warmińsko-mazurskie), rozpoczęli okres przygotowań do wydarzeń z zakresu upowszechniania kultury fizycznej od pierwszych dni wakacji. Zorganizowana w miejscu zamieszkania Letnia Akademia Orlika to cykl zajęć sportowo-rekreacyjnych, meczy sparingowych, turniejów i szkoleń. Podsumowaniem tego etapu był letni obóz sportowy, w którym uczestniczyło 25 uczniów ze szkół z terenu Gminy Wydminy. Ten poziom działań wsparł również lokalny samorząd oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki i rodzice wychowanków klubu.

            Turniej w Mrągowie (25.11.2017), był kolejnym etapem rozwijania sportowych pasji oraz poznawania obiektów sportowych i kolegów z regionu północno-wschodniej Polski. Udział w rozgrywkach wychowankowie uczniowskiego klubu rozpoczęli od skromnego zwycięstwa 1:0 z DKS Dobre Miasto. Bohaterem spotkania został jeden z najmłodszych zawodników turnieju Filip Dziki, który zdobył zwycięskiego gola po indywidualnej akcji. Mecz z pierwszym zespołem Mini Soccer Academy z Mrągowa, zakończył się  również skromną wygraną 1:0, tutaj szalę zwycięstwa na naszą korzyść przechylił niezawodny tego dnia Janek Konopko. Trzecie spotkanie to wysoka wygrana z ekipą Błękitni Klewki (5:0). Dwa ostatnie mecze, dla pierwszej reprezentacji LUKS Wydminy to potyczki z zapleczem zespołów z Mrągowa i Wydmin. Gospodarze, którzy chcieli pomóc kolegom z zespołu A rozpoczęli spotkanie od bardzo mocnych ataków, które przyniosły im szybkie prowadzenie. Na szczęście piłkarze z Wydmin, szybko odzyskali odpowiednią koncentrację i po sennym początku przejęli  całkowicie  inicjatywę strzelając trzy kolejne bramki. Ostatnie spotkanie było potyczką pomiędzy dwoma drużynami z Wydmin. Pierwszy zespół odniósł zdecydowane zwycięstwo, dzięki czemu zakończył turniej z kompletem punktów i bardzo dobrym bilansem bramkowym.     

Gospodarze turnieju, oprócz atrakcji sportowych zapewnili również niespodzianki kulinarne, które były doskonałym dodatkiem do aktywności ruchowej. Nie zabrakło również pucharów, medali i wyróżnień indywidualnych, które w przypadku zespołów z Wydmin przypadły tym razem Jakubowi Maczyszyn i Wiktorowi Ostrowskiemu.

Reprezentacja LUKS Wydminy na turnieju Elite Youth 2018 w Mrągowie: Kamil Waleriański, Włodek Skowron, Jeremiasz Michałowski, Janek Konopko, Filip Dziki, Wiktor Ostrowski, Oskar Zań, Oskar Świątkowski, Fabian Opolski, Jakub Maczyszyn, Arek Syrnicki, Rafał Roman i Szymon Nisgorski.

Młodzi sportowcy z Gminy Wydminy już za kilka dni (1 grudnia) będą gospodarzami eliminacji powiatowych ogólnopolskiego turnieju „Z podwórka na stadion” o Puchar Tymbarku. Oprócz gospodarzy będziemy mogli obserwować zespoły SP Ryn, MUKS Gol Giżycko, SP Kruklanki, SP Miłki. Początek zmagań w hali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wydminach o godzinie 9.00.

Marek Ostrowski

Fot: Marek Ostrowski

{gallery}2017/sport/pilka/13{/gallery}

Przewiń do góry
Skip to content