LUKS Sport z Kulturą ZSO Wydminy uzyskał awans do finału wojewódzkiego WMZPN w kategorii Orlik

Najbardziej prestiżowe rozgrywki piłki nożnej U-10 w województwie warmińsko – mazurskim, to pasmo sukcesów młodych piłkarzy z Wydmin.
Po uzyskani akceptacji PZPN, na grę w rozgrywkach określanych wojewódzką Ekstraklasą i bardzo dobrych występach w czterech turniejach eliminacyjnych, wychowankowie LUKS ZSO Wydminy uzyskali awans do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 21 października br.

                 Godziny spędzone na treningach, turniejach w kraju i za granicą, obozach sportowych oraz szkoleniach trenerskich, niemal każdego tygodnia w roku, przynoszą oczekiwane rezultaty sportowe. Podobnie jak w ostatniej kolejce fazy grupowej, turniej półfinałowy (14.10.2018) został rozegrany na stadionie przy ulicy Wojska Polskiego
w Korszach. I tym razem stadion MKS okazał się bardzo szczęśliwy dla zawodników LUKS ZSO Wydminy.

Mimo braku zgody, na dopuszczenie przez sędziego głównego turnieju, trzech zawodników, którzy przyjechali na zawody bez odpowiednich ochraniaczy piłkarskich, zawodnicy LUKS-u pewnie ogrywają w pierwszym meczu 6:1 zespół Legia Bart Bartoszyce. W drugim spotkaniu wygrywamy z ekipą MAS Mazuria Giżycko 4:2. Mecz z zespołem gospodarzy (0:3) to spotkanie, o którym należy szybko zapomnieć, ponieważ drużyna gra w nim słabo i bez woli walki. Mecz czwarty, to ponownie powrót do przyzwoitej piłki i pewna wygrana z zespołem Vęgorii Węgorzewo 3:1. W ostatnim spotkaniu, ponownie możemy oglądać festiwal bardzo dobrej gry młodych piłkarzy z Wydmin, którzy pewnie ogrywają 5:0 zespół Polonii Lidzbark Warmiński.

                Awans do finału staje się faktem. Sytuacja jest o tyle dobra, że wspólnie z MKS Korsze zdobywamy po 12 punktów, ponieważ w ostatnim swoim meczu gospodarze musieli uznać wyższość kolegów znad Węgorapy i awansujemy ze szczytu tabeli. Czekamy na wyniki gier naszego drugiego półfinału, kiedy to oprócz rywali poznamy również miejsce rozgrywania turnieju finałowego, w którym zobaczymy osiem najlepszych ekip w regionie.

Reprezentacja LUKS Sport z Kulturą ZSO Wydminy podczas turnieju półfinałowego WMZPN w Korszach (14.10.2018): Oliwier Perdion, Kacper Grzeskowicz, Krystian Kuźmiński, Bartosz Rolnik, Dawid Waleriański, Kacper Kisiel, Jan Konopko, Filip Dziki, Wiktor Ostrowski, Kamil Waleriański, Włodek Skowron.

   Marek Ostrowski
Fot: Paweł Dziki

{gallery}2018/sport/29{/gallery}

Przewiń do góry