Majowy Rodzinny Piknik Piłkarski „Łączy nas piłka” – Wydminy, 2.05.2015.

Kolejną odsłoną ogólnopolskiej akcji, promującej aktywne spędzanie czasu wolnego na obiektach sportowych Orlik w Wydminach, był turniej dzieci w wieku 5 – 8 lat. Ponad stu maluchów uhonorowało „Święto Flagi” aktywności fizyczną na boiskach ale również poza nim, w których niepodzielnie towarzyszyli im ich rodzice.

Ponieważ zainteresowanie inicjatywą było spore, organizatorzy zmuszeni byli do rozszerzenia swoich działań, również o ulokowany w pobliżu Stadion Gminny w Wydminach. Goście z Suwałk, Węgorzewa, Korsz i Giżycka zostali przywitani przez przedstawicieli miejscowego uczniowskiego klubu Sport z Kulturą, który swoje działania realizuje w ścisłej współpracy z Zespołem Szkół Ogólnokształcących.

Idea turnieju była jedna. Dobra zabawa dla dzieci i ich rodziców a to umożliwiała jak największa liczba meczy, których rozegrano tego dnia aż 45. Oczywiście ozdobą imprezy był również mecz pokazowy, w którym trenerzy przyjezdnych zespołów mieli możliwość sprawdzenia postępów w treningu rodziców młodych adeptów piłki nożnej z Wydmin.

Rozgrywane spotkania, przebiegały w przyjaznej atmosferze a to dzięki idei nagrodzenia wszystkich uczestników pamiątkowymi medalami i pucharami. Aby było jeszcze bardziej słodko, przy ogromnym zaangażowaniu rodziców przygotowaliśmy słodki poczęstunek, który w diecie sportowca może być dopuszczony tylko w wyjątkowych chwilach. Ale ten piękny majowy dzień był wyjątkowy. Sędziujące spotkania panie nie pokazały ani jednej żółtej i czerwonej kartki a wszystkie gole nagradzane były przez licznie zgromadzoną publiczność.

Ceremonie zakończenia turnieju i wręczenia nagród uświetnili swoją obecnością  Zastępca Wójta Gminy Wydminy p. Maria Dolecka, Sekretarz Gminy p. Alina Romanowicz, Zastępca Dyrektora ZSO w Wydminach p. Monika Smigielska i wieloletni nauczyciel wychowania fizycznego p. Franciszek Majcher.

Organizatorzy pragnął serdecznie podziękować wszystkim rodzicom zaangażowanym w organizację imprezy i poczęstunku dla gości, paniom sędziującym mecze, trenerom, dzieciom i kibicom za świetną sportową atmosferę podczas całego Majowego Rodzinnego Pikniku Piłkarskiego. Szczególne podziękowania należą się przedstawicielom firmy R – Gol z Ostródy z ufundowanie nagród rzeczowych dla wyróżniających się postawą „Fair Play” zawodników w każdym zespole.

Marek i Ewelina Ostrowscy

{gallery}sport/mrpp{/gallery}

Przewiń do góry
Skip to content