MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ MINI PIŁKI SIATKOWEJ „2” i „3” DZIEWCZĄT XI Memoriał im. Stanisława Przekopa o puchar Prezesa PZPS Pawła Papke

Do dwudniowej rywalizacji zgłosiły się drużyny z całej Polski oraz Litwy, w sumie było 33 drużyn „2” z rocznika 2005 oraz 24 drużyn „3” z rocznika 2004. Pierwszego dnia 24 października 2015 roku (sobota) rozegrały się mecze w grupach „każdy z każdym” jeden set do 21 pkt. Mimo, że graliśmy tylko po secie turniej dla każdego był wielkim wyzwaniem, trwał od godz. 10:00 do godz. 18:30. W ciągu tego czasu wyłonione zostały zespoły, które 25 października 2015 roku (niedziela) grały o poszczególne miejsca.

Na podium stanęły drużyny z: Wieliczki koło Krakowa, Warszawy oraz Litwy. Zawodniczki z UKS „Promień” Wydminy w kategorii „3” w składzie: Dominika Pietryga, Gabriela Sosnowska, Daria Bachor, Aleksandra Dorbach i Aleksandra Sienkiewicz uplasowały się na 13 miejscu pokonując drużynę z Dobrego Miasta.
Natomiast zawodniczki tego samego Klubu w kategorii „2” zajęły miejsca: pierwsza drużyna w składzie: Laura Szabo, Oliwka Zań – 11 miejsce przegrywając z drużyną z Warszawy „Beta Błonie”. Druga drużyna w składzie: Ala Niedźwiecka, Julia Krupa, Miriam Małkiński – 22 miejsce przegrywając z drużyną z Giżycka 3. Trzecia drużyna w składzie: Adriana Binik, Michalina Dziki, Dagmara Niewiarowska – 28 miejsce przegrywając z drużyną z „Ateny Warszawa 3”. Prezes PZPS Paweł Papke uhonorował najmłodsze zawodniczki, które zagrały w turnieju były to siatkarki z Wydmin Michalina Dziki i Dagmara Niewiarowska z rocznika 2007. Wróży to dobrze na przyszłe lata.
Trener Jarosław Binik

{gallery}sport/turniej_mini_pilka{/gallery}

 

Przewiń do góry