Mistrzostwa Województwa WMZ LZS w halowej piłce nożnej chłopców i próba generalna przed finałem wojewódzkim TYMBARK w kategorii U – 10.

Uczniowie wydmińskiej szkoły podstawowej i gimnazjum mieli okazję wystąpić w eliminacjach mistrzostw województwa w kategoriach U – 16 i U – 13. Starsi chłopcy zagrali w Olecku w miejscowej hali LEGA, natomiast ich młodsi koledzy, byli gospodarzami rozgrywek na poziomie rejonu, goszcząc swoich rówieśników w hali Zespołu Szkół Ogólnokształcących.

Zmagania piłkarskie, 10 marca rozpoczęli najstarsi obecnie wychowankowie wydmińskiego uczniowskiego klubu sportowego Sport z Kulturą ZSO Wydminy. W swojej grupie eliminacyjnej, podczas turnieju w Olecku, mieli sześć zespołów. Dwa remisy z Wieliczkami (2:2), które ostatecznie tryumfowały w rozgrywkach i Nową Wsią Ełcką (1:1) pozwoliły na zajęcie drugiej pozycji po pierwszej fazie rozgrywek. W kolejnym meczu półfinałowym, po dobrym spotkaniu musieliśmy uznać wyższość zespołu z Węgorzewa, z którym przegrywamy po rzutach karnych. Mecz o miejsce trzecie, nie dającego awansu do etapu półfinałowego rozgrywek; to mało skuteczna gra rezerwowych, którzy nie poradzili sobie z zespołem z oleckiego gimnazjum nr 2.
Dzień później, do rozgrywek przystąpili młodsi koledzy reprezentujący kategorię U – 13. Jako gospodarze turnieju, wspieranego przez ZSO w Wydminach i Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Wydminach; mieliśmy spore apetyty na awans. Niestety, problemy chorobowe nie pozwoliły na zaprezentowanie 100 % formy młodych adeptów piłki nożnej. Tego dnia pozwoliliśmy sobie tylko na zwycięstwo 3:0 nad zespołem SP Stare Juchy i remis 1:1 z Wieliczkami. Pozostałe dwa przegrane spotkania z Oleckiem i Pozezdrzem, które okazało się rewelacją turnieju zdobywając pierwsze miejsce; uplasowały ekipę SP w Wydminach tuż poza podium.
Najlepszy występ w zeszłym tygodniu zanotowali chłopcy z roczników 2005-2006. Ich występ na turnieju organizowanym przez MUKS GOL Giżycko w sobotę 14 marca br. był próbnym sprawdzianem przed finałem wojewódzkim „Z podwórka na stadion” Puchar Tymbarku, który odbędzie się 23 marca w Iławie. Te rozgrywki, które stanowią przedostatnią rundę Mistrzostw Polski w piłce nożnej dzieci rozgrywane są w tym roku w kategoriach U – 8, U – 10 i U – 12.
Podczas zawodów na giżyckim Orliku przy Gimnazjum nr 2, mogliśmy obserwować zmagania pięciu zespołów w kategorii U – 10. W pierwszej fazie rozgrywek chłopcy z Wydmin wygrali wszystkie cztery spotkania z kolegami z Mamr I i Mamr II oraz obiema ekipami Mazurskiej Akademii Piłkarskiej. W rundzie rewanżowej sytuacja nieco się odmieniła i podopieczni Marka Ostrowskiego ulegli w dwóch meczach kolegom z obu giżyckich akademii piłki nożnej. Świetna formuła turnieju przewidywała jednak przede wszystkim dobrą zabawę piłką nożną. Organizatorzy zadbali o poczęstunek i gorący posiłek dla dzieci, zorganizowano konkurs żonglerki, który w zespole z Wydmin wygrał Filip Pietryczka. Wybrano najlepszych zawodników z każdego teamu nagradzając ich pamiątkowymi statuetkami. W zespole LUKS – u zawodnikiem tym został Piotr Giedo strzelec siedmiu bramek w turnieju. Na pochwałę zasłużył cały zespół, który pokazał spore chęci do podejmowania wyzwań na boisku ale również poza nim. Skład Sport z Kulturą ZSO Wydminy tego dnia uzupełnili: Maciej Ostrowski, Piotr Sawoń, Marcel Konopko, Mariusz Krajewski (najlepszy obrońca turnieju), Dawid Wójcik, Igor Pryczka, Michał Stanisławski i kapitan Jakub Siwicki.

Marek Ostrowski

Przewiń do góry
Skip to content