Młodzi piłkarze z Gminy Wydminy w województwie warmińsko – mazurskim rozpoczęli zmagania w ogólnopolskim turnieju „Z podwórka na stadion” o Puchar Tymbarku

XVI edycja turnieju w całym kraju zgromadziła 320 tysięcy dzieci z roczników 2004 – 2009. Rozgrywane turnieje, w trzech kategoriach wiekowych; mają swój początek w październikowych eliminacjach gminnych a zakończą się finałem krajowym na Stadionie Narodowym w maju 2016 roku. LUKS Sport z Kulturą ZSO Wydminy w tegorocznej edycji zorganizował eliminacje gminne dla 60 młodych adeptów piłki nożnej we wszystkich kategoriach wiekowych.

Lokalne rozgrywki miały charakter pikniku sportowego, w którym zespoły grające w eliminacjach wspierali ich rodzice. Ich wsparcie dodawało otuchy szczególnie najmłodszym uczestnikom, którzy mogli się sprawdzić również w konkursach dodatkowych organizowanych przez wolontariuszy w czasie przerw pomiędzy kolejnymi meczami. Taka formuła rozgrywek pozwala na wyłonienie reprezentacji gminnych, które będą rywalizowały w finałach powiatowych i wojewódzkich a być może awansują do rozgrywek na szczeblu centralnym.
Dzięki zaangażowaniu społeczności lokalnej, zgromadzonej wokół inicjatywy uczniowskiego klubu Sport z Kulturą ZSO Wydminy, możemy pochwalić się z awansu do finału wojewódzkiego zespołów chłopięcych w kategoriach U – 8 i U – 10. Ich starsi koledzy, aby móc uczestniczyć w rozgrywanym na przełomie marca i kwietnia 2016 roku w Olsztynie finale, muszą w najbliższy czwartek (29.10.2015) zwyciężyć w eliminacjach powiatowych. Zadanie to może ułatwić fakt, że kolejna runda zostanie rozegrana
w Wydminach. Oprócz dwunastolatków w finale powiatu giżyckiego będziemy mogli zobaczyć również dziewczęta w kategorii U – 10.
Zakończenie rozgrywek na szczeblu gminnym miało również charakter pikniku sportowego. Nagrodziliśmy wszystkich uczestników pakietem zdrowej i ekologicznej żywności, wskazując jednocześnie możliwości odżywiania młodych sportowców po aktywności ruchowej. Rodzice mieli możliwość otrzymania bezpłatnego poradnika dotyczącego potrzeb ruchowych i żywieniowych dzieci i młodzieży wydanego dzięki zaangażowaniu Biura Obsługi Szkół i Placówek Oświatowych w Giżycku. Nie zawiodła nas również firma R – Gol z Ostródy, która ufundowała nagrody w postaci sprzętu sportowego oraz główni organizatorzy całego cyklu czyli Polski Związek Piłki Nożnej i firma Tymbark.

Ewelina i Marek Ostrowscy

Zdjęcia – Ewelina Ostrowska, Marek Ostrowski

{gallery}sport/puchar_tymbarka_2015{/gallery}

Przewiń do góry