Młodzi piłkarze z Wydmin, kończą sezon rozgrywek w hali sukcesami w rozgrywkach Warmińsko – Mazurskiego Zrzeszenia LZS.

Mimo różnicy wieku, wychowankowie uczniowskiego klubu Sport z Kulturą ZSO Wydminy, na własnej hali zaprezentowali doskonałą predyspozycje w rywalizacji ze starszymi zespołami. Zajmując drugie miejsce w rejonowym turnieju (16.03.2018) a dzień później wygrywając w Giżycku w turniej z cyklu Gol CUP 2018 (17.03.2018) zakończyli okres przygotowawczy w hali. Przejście na boiska zewnętrzne, rozpoczęliśmy od równie udanego sparingu z ełcką Roną (24.03.2018), a tuż po świętach przed nami ważny sprawdzian z akademią I-ligowca z Suwałk.

 

 Treningi na boiskach zewnętrznych, to doskonały element nie tylko dbania o formę sportową ale również wzmacnianie odporności młodych sportowców. Zmienna pogoda nie stanowi większej przeszkody a istotnym elementem jest odpowiedni ubiór i motywacja do treningu. Ostatnie turnieje halowej piłki nożnej, po raz kolejny udowadniają potencjał sportowy i intelektualny wśród uczniów z terenu gminy Wydminy. Rejonowy turniej WMZ LZS (Wydminy, 16.03.2018), pokazał że nasi piłkarze mogą rywalizować w zmaganiach na tym poziomie, nawet ze starszymi kolegami z Rynu, Orzysza czy Starych Juch. Zespół złożony z wychowanków LUKS Wydminy, Gol Giżycko i Mazurii Giżycko, którzy uczęszczają do szkół z terenu gminy mimo znacznej różnicy wieku, rozprawili się z kolegami z wymienionych wcześniej ośrodków, ulegając jedynie przedstawicielom gminy Kętrzyn. Wyjazd trenera, uniemożliwił niestety udział w półfinale mistrzostw województwa. Jednak zespół w podobnym składzie, spróbuje swoich możliwości jeszcze w tym roku w letniej edycji turnieju na boiskach orlik. Być może, dzięki takim formą promocji lokalnych akademii piłki nożnej, uda się stworzyć powiatowy ośrodek szkolenia piłkarskiego, który na wzór niemiecki, mógłby promować młodych piłkarzy z regionu oraz zwiększać wartość ligową lokalnych zespołów seniorskich.

Dzień później (Giżycko, 17.03.2018), na zaproszenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Giżycku, młodzi adepci futbolu spotkali się na turnieju w Giżycku. LUKS Wydminy do tych rozgrywek wystawił dwa zespoły, a pierwszy zespół po zakończeniu rozgrywek mógł pochwalić się kompletem zwycięstw. Nie mała w tym zasługa Króla Strzelców turnieju Bartłomieja Rolnika (10 bramek w 5 meczach) oraz wyróżnionych nagrodami indywidualnymi zawodników LUKS ZSO Wydminy – Piotra Pośrednika i Kuby Maczyszyn.

Pierwszym meczem sparingowym na świeżym powietrzu, był sprawdzian z zespołami Rony 03 Ełk U-10/9. Pierwszy zespół z Wydmin, dzięki indywidualnym predyspozycjom wywalczył dwa cenne zwycięstwa, które nabiorą wartości mentalnego wzmocnienia przed kolejnymi konfrontacjami tych zespołów. Kolejne mecze sparingowe zaplanowane na początek kwietnia to sprawdzian z zespołem Wigry Suwałki U-10, Rona 03 Ełk U-9 i Gol Giżycko U-11. Ten cykl spotkań, ma być ostatecznym sprawdzianem przed międzynarodowymi turniejami NAKI CUP 2018, w kategoriach U-10 i U-9 (Olsztyn, 7-8.04.2018) oraz finałem wojewódzkim, ogólnopolskiego turnieju firmowanego przez PZPN „Z podwórka na stadion” o Puchar Tymbarku U-10 (Iława, 19.04.2018).

{gallery}2018/sport/07{/gallery}

 

Przewiń do góry
Skip to content