Młodzi piłkarze z Wydmin zbierają dobre noty

Młodzi piłkarze z Wydmin zbierają dobre noty
w rozgrywkach Warmińsko – Mazurskiego Związku Piłki Nożnej w kategorii Żak.

 

Po rundzie jesiennej chłopcy z Akademii Piłkarskiej z Wydmin, zakwalifikowali się do fazy mistrzowskiej rozgrywek. Z ponad 100 zespołów klubowych, które biorą udział w rozgrywkach grupę czołową tworzy 30 najlepszych ekip dziewięciolatków
z województwa warmińsko – mazurskiego.

 

  Na tym etapie rozgrywek rozgrywaliśmy turnieje eliminacyjne w 10 grupie turniejowej. Tutaj na pierwszym miejscu uplasowała się ekipa Czarnych Olecko, z którymi odnotowaliśmy w dwóch ostatnich spotkaniach jedną porażkę (1:3) i remis (4:4). Druga pozycja w tabeli, oznaczająca awans do grona najlepszej „20”; to dwa kolejne zwycięstwa nad węgorzewską Vęgorią (7:2) podczas turnieju w Olecku i (4:1) podczas ostatniej kolejki w Wydminach (29.04.2016).

Są to bardzo przyzwoite wyniki, z uwzględnieniem tego że w naszym zespole uczestniczą  w rozgrywkach tylko dwaj chłopcy w wieku dziewięciu lat, a jest to główny rocznik docelowy. Trzon ekipy Sport z Kulturą tworzą młodsi koledzy z rocznika 2008
i młodszych. Przypominam również, że nasz zespół stracił punktu, poprzez nieobecność na turnieju w Węgorzewie, który ten sam związek sportowy zorganizował jednego dnia wraz z finałem wojewódzkim największego turnieju piłkarskiego w Europie „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” a w którym chłopcy z Wydmin z powodzeniem uczestniczyli.

                Kolejny starty ligowe młodych sportowców z Wydmin, które wspierane są m.in. przez Samorząd Lokalny, LUKS Sport z Kulturą ZSO Wydminy i rodziców już na początku maja br.

 

 

Marek Ostrowski

Fot. Robert Kasprowicz

{gallery}zak{/gallery}

Przewiń do góry