Młodzi sportowcy z Gminy Wydminy Mistrzami Województwa w sztafetowych biegach przełajowych Szkolnego Związku Sportowego.

Bardzo dobry występ zanotowaliśmy 12 października br. w Olecku, gdzie rozgrywane były mistrzostwa województwa warmińsko – mazurskiego w sztafetowych biegach przełajowych. Obie sztafety chłopięce, wygrały w swoich kategoriach wiekowych uzyskując prawo startu w mistrzostwach kraju. Trzecia sztafeta żeńska, mimo problemów kadrowych zajęła miejsce tuż za podium.

Do zawodów przystąpiły sztafety sześcioosobowe, które rywalizowały na dystansach 800m i 1000m. Tego dnia mieliśmy możliwość wystawienia trzech zespołów, w dwóch kategoriach wiekowych roczników 2008 i 2010. W młodszej kategorii wiekowej, wystartowały sztafety zarówno dziewcząt jaki i chłopców. Pierwsze na starcie stanęły dziewczęta, które zmagały się tego dnia z brakiem dwóch koleżanek
z podstawowego składu sztafety. Zastąpiły je młodsze o rok i dwa lata koleżanki, które zajęły bardzo dobre czwarte miejsce w mistrzostwach województwa. Wśród chłopaków, obie sztafety zwyciężyły z ogromną przewagą nad pozostałymi zespołami, co stanowi doskonały dowód na sens cyklicznej i długofalowej pracy nad rozwojem naszych uczniów. Chłopacy na co dzień specjalizują się w trenowaniu piłki nożnej, która jak widać jest sportem bardzo wszechstronnym i bardzo dobrze współpracuje z innymi dyscyplinami dając często początek sportowego rozwoju przyszłych mistrzów.

Udział naszych sztafet w Mistrzostwach Polski, które odbędą się 25 i 26 października 2022
w Tomaszowie Lubelskim, stoi pod sporym znakiem zapytania w związku z krótkim czasem na przygotowania. Kapitan naszej starszej sztafety biegowej z Igrzysk Młodzieży Szkolnej, przed wieczornym treningiem, kilka godzin po zawodach, złamał   rękę co wyklucza go ze startów w najbliższych dwóch miesiącach. Gdyby jednak udało się nam wyjechać na zawody centralne, postaramy się o kolejną niespodziankę, która będzie doskonale wpisywała się w strategię rozwoju sportu powszechnego w Gminie Wydminy.

Skład sztafety 6x800m dziewcząt: (Zofia Szpak, Sandra Pobieraj, Oliwia Brzóska, Kornelia Strzałko, Magdalena Jabłońska, Maja Czobot) – czas 20:35.

Skład sztafety 6x1000m chłopców: (Filip Dziki, Michał Kobeszko, Lubomyr Skowron, Igor Surawski, Daniel Krysa, Oskar Zań, Maciej Czobot) – czas 20:11.

Skład sztafety 6x1000m chłopców: (Wiktor Ostrowski, Dawid Waleriański, Włodzimierz Skowron, Kacper Kisiel, Kacper Kiela, Jan Konopko, Kacper Rogalski) – czas 18:03.