Moje Małe Mistrzostwa 2017.

Dziś na stadionie w Wydminach, o godzinie 10:00 rozpoczął się piknik rodzinny o charakterze sportowo-rekreacyjnym pod nazwą „Moje Małe Mistrzostwa 2017”. Zgromadzonych zawodników, rodziców, mieszkańców oraz gości przywitała Pani Maria Dolecka Zastępca Wójta Gminy Wydminy wraz z Przewodniczącą Rady Gminy Wydminy Panią Grażyną Plato, Sekretarz Gminy Wydminy Panią Aliną Romanowicz oraz przedstawicielami Akademii 2012.

„Moje Małe Mistrzostwa 2017” jest to cykl imprez organizowanych od 2014 roku na terenie województw podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Głównym wydarzeniem tej imprezy jest turniej piłkarski przeprowadzony w systemie FUNino, w którym na boisku o wymiarach 25x25m z czterema bramkami gra 3×3 zawodników.

Oprócz rozgrywek turniejowych dzieci miały możliwość spróbować swoich sił grając mecze przeciw żołnierzom  15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej. Trudno jednoznacznie stwierdzić, która drużyna była lepsza, ponieważ i dzieci i dorośli na boisku radzili sobie doskonale łącząc rywalizację z dobrą zabawą. W ostatnim meczu „Małych Mistrzostw” wzięli udział najlepsi zawodnicy ze wszystkich drużyn. Oprócz zawodów sportowych dzieci miały do dyspozycji dmuchany zamek ze zjeżdżalnią oraz liczne gry i zabawy przygotowane przez animatorów z Gminnego Ośrodka Kultury w Wydminach. Opiekę medyczną nad całą imprezą sprawowała Ochotnicza Straż Pożarna. Na zakończenie imprezy Zastępca Wójta Gminy Wydminy Pani Maria Dolecka wraz z Sekretarz Gminy Panią Aliną Romanowicz i przedstawicielką Akademii 2012, wręczyły wszystkim zawodnikom pamiątkowe medale, a drużyny otrzymały puchary.

 

{gallery}2017/sport/pilka/08{/gallery}

Przewiń do góry
Skip to content