Najlepsza na Orliku młodzież z Wydmin i Kętrzyna

 

Piłkarski Weekend Wielkich Jezior Mazurskich 2016 zgromadził osiem drużyn młodzieżowych i cztery ekipy dorosłych. Mecze rozgrywano w sobotę i niedzielę
(9 i 10.04.2016) na szkolnych Orlikach. W gronie seniorów zwyciężył Major, wśród chłopców LUKS Sport z Kulturą ZSO Wydminy, a dziewcząt – MOSiR Kętrzyn.

 

 

Piłkarski Weekend Wielkich Jezior Mazurskich to wspólny projekt Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Giżycku, Lokalnej Organizacji Turystycznej Mazury i Hotelu Tajty. Do udziału zapraszane są zespoły z północno-wschodniej Polski, ale w tym roku Marek Szmit z Hotelu Tajty zaprosił również do gry drużynę z Otwocka FC Drzewce. Goście z Mazowsza zapewne nie będą najlepiej wspominać turniejowe spotkania, bo były to trzy przegrane. W pierwszym meczu
z zespołem Majora wynik końcowy to nawet 8:0. Piłkarze z Otwocka nie zdobyli nawet honorowego gola.

Seniorzy spotkali się w sobotę na Orliku przy SP 7. Do rozgrywek zgłosiły się cztery ekipy: trzy z Giżycka i czwarta – wspomniana już – FC Drzewce z Otwocka. Kłopoty kadrowe jednej z giżyckich drużyn skłoniły organizatora turnieju do szukania wsparcia u gości. W zespole Oldbojów na bramce stanął Hubert Lipiński z Otwocka. Wydaje się, że w piłkę nożną gra wielu mieszkańców grodu nad Niegocinem, ale do udziału w zawodach zgłasza się niezbyt wielka liczba piłkarzy.

W meczu finałowym turnieju Major spotkał się z Grafem zwyciężając 3:2. Trzecie miejsce
i brązowe medale przypadły drużynie Oldbojów. Poza podium znaleźli się piłkarze z FC Drzewce Otwock.

 Na boisku młodzież.

W niedzielę spotkania rozgrywała młodzież (roczniki 2005 i młodsi). W grupie chłopców najlepszym zespołem okazała się drużyna LUKS Sport z Kulturą Wydminy. Kolejne miejsca, drugie i trzecie przypadły zespołom: Mazuria i Gol (obie z Giżycka). Na czwartym miejscu, poza pudłem znaleźli się goście z Węgorzewa – Akademia Piłkarska. Tytuł najskuteczniejszego gracza przypadł Adamowi Suchockiemu z Wydmin (rocznik 2006), zaś najlepszym w bramce – zdaniem organizatorów turnieju – był Bartłomiej Pudłowski z Mazurii.

Wśród dziewcząt tryumfowały zawodniczki z MOSiR Kętrzyn, które w meczu o prymat pokonały drużynę dziewczęcą Mamry Giżycko. Trzecie miejsce na turniejowym pudle przypadło zespołowi z Miłek. Najlepszą napastniczką okazała się Weronika Beperszcz z drużyny Mamry Giżycko, a tytuł najlepszej bramkarki zdobyła Aneta Tylutka z Kętrzyna.

Turniej przygotował i przeprowadził Maciej Kudyk z MOSiR Giżycko.

Sławomir Kędzierski,  Gazeta Giżycka, nr 16, 14-20.04.2016

 

zdjęcie – Marek Ostrowski

Przewiń do góry