Najmłodsi sportowcy z Gminy Wydminy wśród elity litewskiej piłki

  Początek majówki, to niezwykły czas dla najmłodszych adeptów piłki nożnej z wydmińskiej Akademii Piłkarskiej zajmującej się szkoleniem sportowym dzieci i młodzieży.  Wyprawa do litewskiego Mariampola to podróż nie tylko sportowa ale również historyczna i kulturalna.

 

  My jednak skupimy się na aspekcie typowo sportowym. Mariampol jest miastem, które posiada w swoim kompleksie sportowym trzy boiska pełnowymiarowe do gry w piłkę nożną, z czego jedno z nich przykryte jest dachem pozwalającym na rozgrywanie meczy w każdych warunkach atmosferycznych. 30 kwietnia 2016 roku właśnie na tym obiekcie przy ulicy Kaunus 125 został zorganizowany turniej piłkarski dla dzieci w wieku siedmiu lat i młodszych. Wystąpiło w nim 8 zespołów z Wilna, Kowna, Mariampola, miasta Vievis i jedynego przedstawiciela z Polski, którym był zespół z Wydmin.

Początek turnieju niezwykle udany i pierwsze miejsce w grupie B po dwóch zwycięstwach i jednej porażce. Niestety czas poświęcony na dojazd i emocje związane z nowym miejscem, dają o sobie znać podczas meczu półfinałowego przegranego wysoko z mocną ekipą z Kowna. W meczu o trzecie miejsce, jeszcze bardziej widoczne oznaki zmęczenia turniejowego, nie pozwalają na drugie tego dnia zwycięstwo z grupowym rywalem, którym był pierwszy zespół FC Mariampol. Miejsce czwarte to dobry wynik, biorąc pod uwagę cały wyjazd i możliwości poznawcze z nim związane to nawet bardzo dobry rezultat, który zaprocentuje już w najbliższej przyszłości.

Szkoda tylko, że nasi litewscy przyjaciele, mimo sporego jak na polskie warunki wpisowego (60 euro) zapomnieli o możliwości niewielkiego nagrodzenia wszystkich uczestników. Warto jest więc pamiętać o tej prostej zasadzie, aby doceniać trud włożony w przygotowania i wspierać zrównoważony rozwój, w którym ruch jest jedną z naturalnych potrzeb każdego dziecka.

Wyjazd zorganizowany przy wsparciu Samorządu Lokalnego – Gminy Wydminy, LUKS Sport z Kulturą ZSO Wydminy oraz ogromnemu wsparciu ze strony rodziców, którym również bardzo dziękuje za wsparcie organizacyjne.

Reprezentacja LUKS Sport z Kulturą ZSO Wydminy na turnieju w Mariampolu:

(U-7) – Janek Konopko (wyróżnienie indywidualne), Wiktor Ostrowski, Jeremiasz Michałowski, Aleksander Olchowski, Paweł Sawoń, Kamil Waleriański (U-6) – Filip Dziki, Wojtek Kasprowicz, Oskar Świątkowski i Szymon Nisgorski.

 

 

Marek Ostrowski

Fot. Robert Kasprowicz

{gallery}pilka{/gallery}

Przewiń do góry
Skip to content