Narciarskie ferie w Gminie Wydminy

W dniach 25 – 28 stycznia, 30 uczniów z terenu Gminy Wydminy miało okazję spróbować swoich umiejętności na stoku narciarskim w Okrągłym. Pod okiem opiekunów i instruktorów, osoby, które wcześniej posiadały już jakieś doświadczenie doskonaliły swoje umiejętności. Natomiast ci, którzy po raz pierwszy mieli do czynienia z narciarstwem rozpoczęli swoją przygodę od nauki jazdy na „oślej łączce”, po czym postanowili podjąć wyzwanie i dorównać swoim nieco bardziej doświadczonym kolegom. Pierwsze udane zjazdy były dla nich niesamowitym przeżyciem.

 

 

Ferie zimowe, to dwutygodniowy okres wolny od zajęć szkolnych, w którym uczniowie mogą zrelaksować się po ciężkim okresie nauki i przygotować się do kolejnych kilku miesięcy ciężkiej pracy.  W większości miejscowości szkoły we współpracy z innymi ośrodkami związanymi dziećmi i młodzieżą organizują w tym czasie różnego rodzaju atrakcje, pozwalające ich podopiecznym na efektywne, a jednocześnie bardzo przyjemne zagospodarowanie wolnego czasu.

Dzięki wsparciu Wójta Gminy Wydminy dzieciaki bez ograniczeń mogły korzystać z wyciągów narciarskich. Po kilkugodzinnej aktywności na świeżym powietrzu nasi narciarze ze smakiem zajadali smakołyki i wypijali gorącą herbatę w restauracji Sielanka. 

Podsumowaniem pobytu na stoku były zawody, które odbyły się 3 lutego br. Udział wzięli w nich wszyscy chętni uczestnicy pół zimowiska. Wśród dziewcząt najszybszy czas uzyskała Julita Lempiecka, natomiast wśród chłopców Jakub Kostyła.

W kategorii OPEN tryumfowali Zuzanna Zabielska i Robert Romanowicz. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom oraz wylosowany upominek, ufundowany przez Wójta Gminy Wydminy oraz Pana Andrzeja Świątkowskiego, który mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych, zorganizował wszystko rewelacyjnie.

Zorganizowany czas nie pozwolił dzieciakom na nudę, sprawił, że zachowywały się w każdym miejscu i w każdej sytuacji właściwie i kulturalnie.  Dzięki wsparciu osób i instytucji mogły one bawić się i korzystać z atrakcji całkowicie za darmo, za co SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!!

{gallery}ferie2016{/gallery}


Tamara Olszewska

Marek Ostrowski

 

 

Przewiń do góry