Narciarskie szaleństwa dla dzieci z terenu Gminy Wydminy

Ferie zimowe to wymarzony czas dla dzieci.  Już po raz drugi dzięki współpracy Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych  w Wydminach udało się nam zorganizować „Ferie na nartach”. W projekcie wzięło udział 30 uczniów z terenu Gminy Wydminy (m.in. uczniowie z ZSO Wydminy, Gawlików Wielkich, Talek i Zelek).

 

Dzieci spotykały się przez cztery dni, a zajęcia odbywały się na stoku narciarskim w miejscowości Okrągłe. Głównym celem programu było upowszechnianie sportów zimowych, zwłaszcza jazdy na nartach i udoskonalenie elementarnych umiejętności związanych z narciarstwem zjazdowym wśród dzieci z terenu gminy Wydminy. Cel ten został osiągnięty w 100%. Projekt dał szansę na wyjazdy w czasie ferii zimowych dzieciom z biedniejszych rodzin, które nigdy wcześniej nie miały okazji jeździć na wyciągu narciarskim i z instruktorem. W trakcie pobytu uczestnicy codziennie mogli nabrać siły po trudach na stoku dzięki pysznym, ciepłym posiłkom w pensjonacie „Sielanka”. Dodatkową atrakcją było spotkanie z Maciejem Miecznikowskim piosenkarzem, muzykiem i prezenterem telewizyjnym.  Na zakończenie zimowiska wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Zadowolenie dzieci i ich rodziców pozwoliły nam cieszyć się każdym dniem spędzonym razem. Dzieci wyraziły bardzo wielkie chęci uczestnictwa w podobnym projekcie.  Mamy jednak świadomość, że bez wsparcia finansowego oraz współpracy Zespołu Szkól Ogólnokształcących i Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych takie przedsięwzięcie nie byłoby możliwe, ze względu na trudną sytuację finansową większości dzieci.

Bardzo dziękujemy uczniom i rodzicom za udział oraz wszystkim zaangażowanym w organizację pół-zimowiska. Mamy również nadzieję, iż za rok znów spotkamy się w tak licznym gronie i przeżyjemy wspólnie niezapomniane chwile – Tamara Olszewska, Ewelina Ostrowska.

{gallery}sport/narciarskie_ferie_2015{/gallery}

Przewiń do góry
Skip to content