Nawiedzenie obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej w Gminie Wydminy.

Uroczystości obchodzenia tego wydarzenia trwają w naszej Gminie przez cały tydzień. Oprócz mszy świętych, każdego dnia w Parafiach w Wydminach  wieczorem odbywa się Apel Jasnogórski kierowany do Maryi, Królowej Polski i Matki Kościoła w intencji Ojczyzny i Kościoła. Podczas, tego apelu, którego każdy wierny przynosi świece  i zapalony podczas modlitwy płomień zanosi do swoich domów.

W naszej Gminie peregrynacja obrazu Matki Bożej Częstochowskiej będzie miała miejsce 20 marca w Zelkach w Parafii Matki Bożej Gietrzwałdzkiej, następnie 21 marca w Parafii p.w. Świętego Kazimierza Królewicza w Orłowie. Uroczysta chwila nawiedzenia obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej oczekiwana przez wszystkich wiernych zamieszkujących na terenie Parafii Chrystusa Zbawiciela w Wydminach nastąpi 22 marca 2014 roku, która poprzedzona będzie nabożeństwem oczekiwania.
W dniu dzisiejszym tj. 20 marca 2014 roku podczas wieczornej mszy świętej, odbędą się Uroczystości Małżeństw o godzinie 18:00  w kościele w Wydminach, nastąpi odnowienie przysięgi małżeńskiej.

Ostatni dzień poprzedzający obecność obrazu Matki Bożej w Parafii Chrystusa Zbawiciela poprzedzi Droga Krzyżowa oraz Msza święta z nauką misyjną, zakończona Apelem Jasnogórskim.

Ostatni raz Peregrynacja obrazu matki Bożej Jasnogórskiej odbyła się 27 lat temu, kolejna obędzie się za około 50 lat. Dlatego tak istotne jest, żeby wykorzystać w pełni obecność cudownego obrazu Matki Bożej  Jasnogórskiej w naszej Gminie.

Przewiń do góry