NOCNA DYCHA I GARBATA PIĄTKA W TEN WEEKEND

Odliczamy godziny do Półmaratonu Wydminy 2020, który odbędzie się 8 i 9 sierpnia nad Jeziorem Wydmińskim.

 

W sobotę – 8 sierpnia o godzinie 19:00 wystartuje Nocna Dycha. Biegacze pokonają dwa pięciokilometrowe okrążenia, za każdym razem przemierzając wzdłuż Wyspę Wydmińską. W niedzielny poranek o 9:00 odbędzie się Garbata Piątka. Dwie, bardzo szybkie pętle po wydmińskiej promenadzie, na pewno będą sprzyjać biegaczom w osiąganiu znakomitych rezultatów. Obie trasy przebiegną przez Garbaty Most, turystyczną wizytówkę Wydmin.

Wszyscy otrzymają pamiątkowe medale, ręcznie robione w Zakładzie Aktywności Zawodowej w Giżycku. W pakietach startowych Nocnej Dychy na biegaczy czekają stylowe czapki trucker z logo imprezy. Uczestnicy biegu Garbata Piątka w swoich pakietach znajdą chusty wielofunkcyjne.

– Jesteśmy gotowi, żeby przeprowadzić nasz bieg zachowując wszelkie środki ostrożności – mówi dyrektor biegu Bartłomiej Osior.  – Nie jest to proste, dlatego przede wszystkim liczymy na dużą samodyscyplinę uczestników. Limit każdego dystansu wynosi 150 osób. Biuro zawodów będzie zorganizowane tak, żeby uniknąć nadmiernego gromadzenia się biegaczy w pomieszczeniu. Rezygnujemy z organizacji biegów dziecięcych, bo to wiązałoby się ze zbyt dużym ryzykiem. Nie przywidujemy punktów odżywczych na trasie, natomiast dozwolone jest indywidualne zaopatrzenie się w napoje. Dekoracje będą miały sprawny przebieg i odbędą się bez udziału publiczności. Dajemy biegaczom możliwość sprawdzenia się na dystansach 5km i 10km, natomiast wszyscy musimy być świadomi tego, że w tym roku na wszystkich imprezach najważniejsze jest bezpieczeństwo, zarówno biegaczy jak i organizatorów. Zapraszamy do Wydmin. Już teraz życzymy wszystkim dobrej zabawy i super wyników na mecie.” 

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Dystans i Wioska Biegaczy. Półmaratonowi patronuje Gmina Wydminy.

(opr. na podstawie wama-sport.pl) 

Przewiń do góry