NOWA KOSIARKA SAMOJEZDNA

Gmina Wydminy zakupiła kosiarkę samojezdną John Deere X350 R na potrzeby utrzymania murawy gminnego stadionu. Traktorek został dostarczony i przetestowany 17 listopada 2020 r. Pojazd jest wygodny i prosty w obsłudze. Nowy nabytek zapewni profesjonalne koszenie agregatem koszącym o szerokości 107 cm z tylnym wyrzutem i tylnym systemem zbierającym. Z tyłu traktorka zamontowany jest zbiornik zapewniający dużą pojemność i łatwość opróżniania.

 Koszt zakupu kosiarki zamknął się w kwocie 22 tys. zł i został poniesiony w ramach szerszego zadania pod nazwą „Wykonanie systemu automatycznego nawadniania stadionu w Wydminach oraz zakup kosiarki” realizowanego w ramach przyznanej pomocy finansowej Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego w konkursie „Małe Granty na infrastrukturę sportową w województwie warmińsko-mazurskim w 2020 r”.

System nawadniania będzie oparty na systemie zraszaczy RainBird Eagle 900 oraz Eagle 950. Automatyczne systemy nawadniające w odróżnieniu do tradycyjnych metod podlewania, gwarantują bezobsługowe, precyzyjne dozowanie wody w ilości i w czasie optymalnym dla potrzeb murawy. Dzięki temu zapewnimy drużynom sportowym jeszcze lepsze warunki do gry i obniżone zostaną koszty eksploatacji stadionu.

Prace dotyczące montażu automatycznego systemu zraszania będą realizowane w najbliższym czasie. Całkowity koszt zadania to 79 990 zł, z czego dotacja wynosi 36 000 zł, pozostała kwota została zapewniona z budżetu Gminy Wydminy.

Przewiń do góry