NOWE POŁĄCZENIA AUTOBUSOWE

Usprawniona została komunikacja publiczna w gminie Wydminy. Teraz z większości miejscowości można do Wydmin oraz Giżycka dogodnie dojechać autobusem.

 

Gmina Wydminy uruchomiła 13 nowych tras autobusowych dostępnych dla mieszkańców. Dwanaście z nich kursuje w dni nauki szkolnej, zaś linia 13-ta obsługująca transport między miejscowościami Wydminy i Giżycko – w dni powszednie. Przypominamy, że tak jak do tej pory kursują autobusy szkolne i mieszkańcy skorzystają z nich po zakupieniu biletu.

Połączenia obejmują siecią praktycznie całą gminę i realizowane są w dni nauki szkolnej. Dodatkowo z myślą o dogodnym dojeździe oraz powrocie ze szkół i pracy Gmina Wydminy uruchomiła częściowo komercyjną linię Wydminy-Giżycko kursującą w dni nieświąteczne.

Nowy rozkład funkcjonuje od 1 lutego 2021 r. Ulotki z opisem połączeń dostępne są na stronie internetowej Gminy Wydminy, w kancelarii Urzędu Gminy, ośrodku kultury, bibliotece i sklepach.

– Zapraszam do wypróbowania nowych tras – mówi wójt gminy Wydminy Radosław Król. – Jeśli będziecie Państwo korzystali z przejazdów, wprowadzimy połączenia na stałe.

Nowe połączenia zostały uruchomione w ramach tzw. publicznego transportu zbiorowego o charakterze użyteczności publicznej. Gmina uzyskała wsparcie z Ministerstwa Transportu do organizacji tzw. „symbolicznego PKS”.

Mapkę tras, rozkład i cennik przewozów pobierzesz tutaj:

Mapa połączeń

Rozkład, cennik, ulgi

Przewiń do góry
Skip to content