Nowy obiekt szkolenia piłkarskiego w powiecie giżyckim.

Rozwój piłki nożnej w regionie, pociąga za sobą kolejne inwestycje w infrastrukturę sportową. Powstanie krytego boiska w Resorcie Niegocin w Wilkasach, procentuje nowymi możliwościami treningowymi dla dzieci i młodzieży. Pozwala na organizowanie imprez przy trudnych warunkach pogodowych oraz będzie magnesem, który przyciągnie na Mazury zespoły
z kraju i zza granicy.

 

                Wychowankowie LUKS ZSO Wydminy, mieli możliwość rozgrywania pierwszych meczy jeszcze przed oficjalnym otwarciem obiektu, które miało miejsce 3 marca br. Dwa dni wcześniej na zaproszenie MUKS Gol Giżycko mieliśmy okazję uczestniczyć w turnieju w kategorii Orlik. Oprócz gospodarzy i dwóch naszych zespołów mogliśmy na boisku obserwować również poczynania jedenastolatków z Korsz. Decyzja o grze dwóch zespołów, które nie miały w swoich składach zawodników rezerwowych, okazała się nie do końca udana pod względem klasyfikacji końcowej, ale była doskonałym punktem pracy szkoleniowej. Rozgrywki rozpoczynamy od remisu 2:2 pomiędzy pierwszym i drugim zespołem. Wynik nieco zaskakujący, ale cieszy fakt, iż mecz rozegrany był w bardzo szybkim tempie z wieloma ciekawymi akcjami. W kolejnych spotkaniach zespół B pechowo przerywa 3:4 z zespołem MUKS Gol Giżycko. W podobnym stosunku pierwsza drużyna musiała pogodzić się z porażką z MKS Korsze, mimo pewnego prowadzenia 2:0 na początku spotkania. Młodsi koledzy, w kolejnej kolejce jednym golem ustępują ekipie z Korsz, pokazując charakter i wolę gry do ostatniego gwizdka sędziego. Natomiast ostatnim meczu drużyna A wygrywa 6:3 z tryumfatorem z MUKS Gol Giżycko i zapewnia sobie miejsce na podium. Turniej, będący alternatywą dla piątkowych wieczorów spędzanych przez dzieci przed komputerami, pokazuje spore chęci do aktywności fizycznej najmłodszych. Potrzebna jest do tego odpowiednia organizacja i dostęp do obiektów sportowych.

                Już kolejnego dnia, zespół A miał okazję udziału w rozgrywkach halowej piłki nożnej o Puchar Prezesa MKS Ełk. W stawce sześciu zespołów, wydminianie radzili sobie bardzo dobrze, wygrywając dwa pierwsze spotkania w stosunku 4:0 z Mazurem Ełk i Czarnymi Olecko. Decydującym spotkaniem, okazała się przegrana z Warmią Grajewo (1:2) co zadecydowało o „tylko” srebrnym medalu. Na osłodę, w dwóch kolejnych meczach pewnie udaje nam się wygrać z Mazurem Pisz (3:1) i Salosem Ełk (6:0). Dodatkową satysfakcję sprawiła nagroda MVP turnieju dla Bartosza Rolnika, który jednym głosem wygrał tę klasyfikację z innym zawodnikiem LUKS Sport z Kulturą ZSO Wydminy Piotrem Pośrednikiem.

                Pracowity weekend, zakończył udział zespołu B w turnieju otwarcia w Resorcie Niegocin w Wilkasach. Tutaj, na krytym boisku ze sztuczną murawą, mieliśmy możliwość podziwiania gry dziesięciolatków z sześciu zespołów. Oprócz gospodarzy, których reprezentowała drużyna MAP Mazuria Giżycko, zagrały czołowe uczniowskie kluby sportowe i akademie piłki nożnej z regionu: Mini Soccer Academy Mrągowo, MKS Pomarańcze Korsze, AP Soccer Kętrzyn, MUKS Gol Giżycko i LUKS ZSO Wydminy.

Nasza drużyna, w pierwszy spotkaniu przegrała jednym golem z Pomarańczami z Korsz.
W dwóch kolejnych meczach odnieśliśmy pewne zwycięstwa z zespołami AP Soccer z Kętrzyna i MUKS Gol Giżycko. Wąska ławka rezerwowych, miała duże znaczenie
w dwóch, kolejno przegranych meczach z zespołami, które zaprezentowały tego dnia najbardziej dojrzały futbol – MAP Mazurią Giżycko i Mini Soccer z Mrągowa.

W imieniu zespołu, składam gorące podziękowania dla właścicieli hotelu Resort Niegocin w Wilkasach za darmowe udostępnienie obiektu i przygotowanie posiłków dla dzieci oraz ekipie MAP Mazurii Giżycko za organizację nagród dla dzieci oraz części sportowej rywalizacji.

Dofinansowanie udziału młodych sportowców we współzawodnictwie sportowym, odbyło się ze środków przeznaczonych m.in. przez Gminę Wydminy.

                                                                                                                                                                                                             

Marek Ostrowski
Fot: Marek Ostrowski, arch. MKS Mazur Ełk, Paweł Dziki.

{gallery}2019/Sport/7{/gallery}

Przewiń do góry