Nowy samochód OSP Wydminy

OSP Wydminy od czwartku (28 listopada Br.) może pochwalić się nowym ciężkim samochodem ratowniczo-gaśniczym 4×4 wraz z dodatkowym wyposażeniem.
Wartość samochodu oraz sprzętu, który trafił do jednostki OSP wynosi 1 098 792,00 złotych z czego 135 tys. OPS otrzymało w ramach KSRG, 145 tys. przekazała Gmina Wydminy, a przede wszystkim zakup możliwy był dzięki dofinansowaniu UE w wysokości 827.457,00 zł (środki otrzymane od LGR Wielkie Jeziora Mazurskie w ramach PO RYBY).

Nowy pojazd to Scania P360 z napędem uterenowionym 4×4. Auto jest w pełni wyposażone zarówno w sprzęt ratowniczo – gaśniczy, specjalne oświetlenie jak i aparaturę łącznościową. Dodatkowo samochód wyposażony został w kompletny zestaw do zapobiegania oraz likwidacji skażeń środowiska, środek pianotwórczy, drabinę słupkową, kamerę termowizyjną, pirometr, sprężarkę spalinową, poduszki wysokociśnieniowe, narzędzie hydrauliczne kombi wraz z pompą o napędzie spalinowym, pilarkę do cięcia drewna, diodowo-akumulatorową latarkę oświetleniową wyposażoną w dwa reflektory umieszczone na wysuwanych masztach, 6 kompletów ubrań ochronnych, zestaw kwalifikowanej pierwszej pomocy PSP-R1.

To jedyna jednostka w powiecie giżyckim, która posiada tego typu nowy sprzęt wraz ze specjalistycznym wyposażeniem.

Przewiń do góry
Skip to content