O krok od podium w APART HOTEL UNIEJÓW CUP 2021 – Uniejów, 19-21.03.2021

W dalszą podróż, wybrali się wychowankowie LUKS ZSO Wydminy, którzy uczestniczyli z trzydniowych zmaganiach w ogólnopolskich rozgrywkach organizowanych przez zespół D&D Sport. Urokliwe miejsce na pograniczu województwa łódzkiego i wielkopolskiego przez długi czas sprzyjało młodym adeptom piłki nożnej w Mazur.

Dzień pierwszy rozpoczął się od zdobycia kompletu punktów i pierwszego miejsca w tabeli po pewnych wygranych z zespołami ze Skierniewic i Warszawy. Świetny nastrój panował więc w naszych szeregach podczas kolacji i sesji regeneracyjnej w strefie SPA hotelu APART. Trudy podróży zostały zniwelowane w trakcie nocnego odpoczynku       w reprezentacyjnych warunkach.

Dzień drugi rozpoczął się już nieco gorzej. Wysoka przegrana ze Zniczem Pruszków nieco ostudziła nasze zapędy. Zderzenie z zawodnikami o dużo lepszych warunkach fizycznych i mocniejszym metalu nie pozostawiało złudzeń, że akademia piłki nożnej,  z której wywodzi się najlepszy piłkarz świata Robert Lewandowski, będzie chciała odrabiać straty po porażce w pierwszym meczu z ekipą z Tłuszcza. Nam na osłodę zostało ogranie FEA Gostynin i zainkasowanie kolejnych trzech punktów. Drugim rywalem, który nie podpasował nam swoim siłowym stylem gry był zespół z Grodziska Mazowieckiego. Kto wie, jak potoczyłby się ten mecz, gdyby sędzia uznał prawidło zdobytą przez nas bramkę na początku spotkania. Ostatnia w tym dniu nasza konfrontacja decydowała o utrzymaniu się
w strefie medalowej.

 

Wygrana z zespołem z Tłuszcza 2:1 po indywidualnej akcji naszego kapitana, który po odbiorze piłki na własnej połowie minął kilku rywali i umieścił piłkę przy dalszym słupku bramki rywali dało nam komfort utrzymania się w czołówce tabeli.

I w tym meczu, nie odbyło się bez kontrowersji sędziowskiej. Tutaj na szczęście, sędzia główny po konsultacji ze swoim asystentem, wstrzymał decyzję o podyktowaniu jedenastki przeciwko naszemu zespołowi w ostatniej minucie spotkania. Czyżby niewielka rehabilitacja za wcześniejsze błędy? Niedziele spotkanie z FC Komorów było naszą przepustką do srebrnego medalu. Wygrana dawała nam miejsce na podium oraz radość z dobrze wykonanego zadania. Nie możemy zapomnieć, że z różnych powodów w naszym zespole zabrakło kilku graczy, którzy z pewnością pomogliby w trudach turniejowych zmagań. Niestety, w końcówce pierwszej mało ciekawej połowy, strzelamy sobie bramkę samobójczą. Pogoń za wynikiem i kolejne niestety błędy sędziowskie nie pomagają w konstruowaniu sensownych akcji. Przegrywamy mecz 0:1        i tracimy miejsce na podium.

Zostają nam jednak ciekawe doświadczenia i wspomnienia, za przeżywanie których dziękujemy Gminie Wydminy, Apart Hotel Termy Uniejów, D&D Sport, ZSO Wydminy, Fundacji Projekt Arche oraz Mazury Bus. Wielu zawodników zdobywa dodatkową pewność siebie, co widać już podczas pierwszych treningów po powrocie do Wydmin. Mamy kilka tygodni na przygotowania do rozgrywek ligowych Ekstraklasy Wojewódzkiej w kategorii Młodzik D1. Czas ten urozmaicony zostanie poprzez występ w konsultacjach kadry wojewódzkiej U13 oraz mecze kontrolne z Granicą Kętrzyn i Mazurią Giżycko.

Marek Ostrowski

(Zdjęcia – archiwum LUKS Sport z Kulturą ZSO Wydminy, D&D Sport)

 {gallery}/2021/sport/4{/gallery}

 

Przewiń do góry