Obchody Święta Niepodległości

W dniu 10 listopada br. odbył się II Przegląd Piosenki „Śpiewam dla Ciebie Polsko” w Gminny Ośrodek Kultury w Wydminach.
Na scenie wystąpiły przedszkolaki i uczniowie klas I-III z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wydminach oraz Szkoły Podstawowej w Gawlikach Wielkich wykonując 16 utworów. Wszyscy mali artyści zostali wyróżnieni i otrzymali nagrody. O godz. 11:11 w ramach ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu” wszyscy zgromadzeni odśpiewali Hymn Polski.

20231110_103152

Zdjęcie 1 z 24

W dniu 11 listopada br. obchodziliśmy Święto Niepodległości. Wójt Gminy Wydminy Radosław Król po porannej mszy św. zapalił znicz i złożył kwiaty pod pomnikiem Niezłomnych Żołnierzy Wyklętych w Wydminach, a popołudniu wziął udział w uroczystościach w Panteonie Niezłomnych Żołnierzy Wyklętych w Orłowie, gdzie odbyła się okolicznościowa modlitwa i wręczono Odznaki 3. Brygady Wileńskiej Narodowego Zjednoczenia Wojskowego.

IMG_2314

Zdjęcie 1 z 27

W 105. rocznicę odzyskania niepodległości odbył się VIII Marsz Niepodległości na trasie Wronki – Jelonek – Gajrowskie – Orłowo z miejscami pamięci narodowej. Mimo nieatrakcyjnej aury frekwencja dopisała i nieopodal Orłowa Wójt Gminy Wydminy Radosław Król przywitał wielu uczestników marszu. Metą wycieczki okazała się świetlica Caritas Diecezji Ełckiej, gdzie odbyła się biesiada ze wspólnym śpiewem dla Niepodległej.
Gratulujemy pokonanych kilometrów!

IMG_2427

Zdjęcie 1 z 18

W tym dniu odbył się XXIII Turniej w tenisa stołowego z okazji Narodowego Święta Niepodległości rozgrywany w hali sportowej SP Gawliki Wielkie. Frekwencja w tym roku dopisała, w turnieju wzięło udział ponad 50 zawodników w kilku kategoriach wiekowych. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale. Gratulujemy uzyskanych wyników.

IMG_2338

Zdjęcie 1 z 42

 

Przewiń do góry
Skip to content