OBÓZ KONDYCYJNY W ZAKOPANEM

Dzięki uprzejmości LZS Ełk, mieliśmy możliwość skorzystania z oferty zajęć sportowych podczas pobytu w Zakopanem. Na kilka dni, zamieniliśmy buty piłkarskie na dużo mniej wygodne buty narciarskie. Celem wyjazdu było doskonalenie jazdy na nartach, ale również przeciwdziałanie skutkom izolacji w okresie pandemii oraz budowanie pozytywnych cech mentalnych młodych sportowców.

 

Dzięki aktywności i pracowitości naszych zawodników, udało się zrealizować założone cele. Każdy z nich nabył lub zdecydowanie poprawił umiejętności narciarskie na stoku Harenda. Wykorzystaliśmy maksymalnie czas zapewniony przez organizatorów w celu doskonalenia jazdy na nartach. Doskonali instruktorzy, stopniowo zwiększali stopień trudności, budując świadomość oraz odporność na sytuacje problemowe napotykane na stoku. To bardzo cenne umiejętności, z którymi musimy rodzić sobie w czasie pandemii Covid-19 i coraz częściej w sytuacjach życiowych.

Odnowę biologiczną zapewniały nam kąpiele w wodach termalnymi „Gorącego Potoku” oraz górski klimat i posiłki w gościnnym pensjonacie pana Wojtka Łukaszczyka. Żywymi lekcjami historii i geografii były wycieczki piesze po centrum zimowej stolicy Polski oraz urokliwa wyprawa na Rusinową Polanę, z której podziwialiśmy panoramę Tatr. Komfort podróży podczas tej wspaniałej eskapady zapewniła nam nasza rodzima firma transportowa pana Krzysztofa Zielińskiego.

Wyjazd wsparty został głównie przez LZS Ełk, rodziców naszych uczniów oraz LUKS ZSO Wydminy. Swoją cegiełkę tradycyjne dołożyła Gmina Wydminy, Sołectwo Wydminy

i Fundacja Projekt ARCHE, którym niezmiernie dziękujemy za wsparcie rozwoju młodych mieszkańców.

Prezes LUKS ZSO Wydminy

Marek Ostrowski

{gallery}2021/inne/4{/gallery}

Przewiń do góry