Oficjalne otwarcie Ogniska Wychowawczego Tęczowa Kraina w Wydminach

IMG 7899Dnia 02 września w nastąpiło oficjalne otwarcie Ogniska Wychowawczego Tęczowa Kraina w Wydminach.  Było to drugie otwarcie, po chwili „nieobecności”, gdyż jak wiadomo  placówka działała już od września 2013 r. Na otwarcie przybyło wielu wspaniałych gości, którym podopieczni Ogniska Wychowawczego wraz z opiekunem dziękowali za zaangażowanie i wsparcie przy realizacji tego projektu. Dzieci i młodzież przy odrobinie pomocy, przygotowały prezentację multimedialną, w której pokazały jak wspaniale bawią się na zajęciach, a także gdzie udało im się wspólnie wyjechać w czasie ferii zimowych      i wakacji. Po części oficjalnej przyszedł czas na wspólne rozmowy, które umilił smaczny poczęstunek przygotowany przez Naszych podopiecznych.

                To ważne miejsce służące rodzinom i pomagające w rozwiązywaniu problemów wychowawczych. Systematyczna praca w placówce uczy jak konstruktywnie spędzać wolny czas, wpływa na rozwój zainteresowań i zdolności. Zajęcia mają na celu wzmocnienie poczucia własnej wartości wychowanka, poprawę wizerunku wychowanka w środowisku szkolnym i rówieśniczym, promocję wychowanków do klasy programowo wyższej, poprawę wyników nauczania oraz wzrost aspiracji edukacyjnych i życiowych, jak również poprawę relacji pomiędzy rodzicami i dziećmi. Pomoże także nabyć umiejętności odmawiania w sytuacjach zagrażających uzależnieniem lub nieakceptowanym zachowaniem.

                Udział w zajęciach jest bezpłatny, są jeszcze wolne miejsca. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu w każdy wtorek i czwartek w godzinach 1430 – 1700. Wszystkich chętnych serdecznie ZAPRASZAMY!!!

{gallery}teczowa{/gallery}

Przewiń do góry
Skip to content