INFO

Plac Rynek 1/1,
11-510 Wydminy

Bolek
Kategoria:

W tym miejscu, mamy nadzieję, zamieścimy informator o przedsiębiorcach prowadzących działalność na terenie naszej gminy. Zwracamy się do Państwa o zgłaszanie Swoich firm do naszego wykazu. Na naszej stronie internetowej umieścimy tylko wykaz tych Przedsiębiorców, od których otrzymamy zgodę wyrażoną w formie pisemnej. Upublicznienie Państwa danych może zaprocentować większą uwagą potencjalnych klientów w tym, trudnym dla prowadzenia działalności, czasie. Druk edytowalny zgody umieszczono w załączniku i liczymy  na Państwa zainteresowanie.

Formularz do pobrania: POBIERZ

Anna
Kategoria:

Od środy 3 czerwca do 1 sierpnia 2020 r. młodzi rolnicy będą mogli składać w ARiMR wnioski o przyznanie premii na rozpoczęcie samodzielnego gospodarowania. Pomoc finansowana jest z budżetu PROW 2014-2020.

O „Premię dla młodych rolników” może ubiegać się osoba, która w dniu złożenia wniosku ma nie więcej niż 40 lat i posiada odpowiednie kwalifikacje zawodowe. Jeżeli ich nie ma, powinna uzupełnić je w ciągu 36 miesięcy od dnia doręczenia decyzji o przyznaniu pomocy. Musi też posiadać gospodarstwo rolne o powierzchni co najmniej 1 ha i rozpocząć prowadzenie w nim działalności rolniczej nie wcześniej niż 24 miesiące przed dniem złożenia wniosku o przyznanie pomocy.

Jednym z warunków przyznania 150 tys. zł. premii jest utworzenie gospodarstwa rolnego o wielkości ekonomicznej nie mniejszej niż 13 tys. euro i nie większej niż 150 tys. euro. Kolejny wymóg dotyczy powierzchni użytków rolnych w gospodarstwie. Musi być ona co najmniej równa średniej krajowej, a w województwach, w których średnia powierzchni gospodarstw jest niższa niż krajowa - gospodarstwo musi mieć wielkość średniej wojewódzkiej. Natomiast maksymalna powierzchnia nie może być większa niż 300 ha.

Złożone przez młodych rolników wnioski zostaną poddane ocenie punktowej. Suma uzyskanych punktów (co najmniej 8) będzie decydowała o kolejności przysługiwania pomocy dla województwa mazowieckiego oraz łącznie dla pozostałych województw.

Premia w wysokości 150 tys. zł będzie wypłacana w dwóch ratach:

  • I - w wysokości 120 tys. zł - na wniosek o płatność pierwszej raty złożony po spełnieniu przez młodego rolnika warunków, z zastrzeżeniem których została wydana decyzja o przyznaniu pomocy, w terminie 9 miesięcy od dnia doręczenia tej decyzji;
  • II - w wysokości 30 tys. zł - na wniosek o płatność drugiej raty złożony po realizacji biznesplanu.

Zgodnie z przepisami rolnik musi przeznaczyć całą kwotę premii na inwestycje dotyczące działalności rolniczej lub przygotowania do sprzedaży produktów rolnych wytwarzanych w swoim gospodarstwie. Ważne jest, że co najmniej 70 proc. tej kwoty musi zostać wydane na inwestycje w środki trwałe.

Dotacji nie może przeznaczyć na chów drobiu (z wyjątkiem produkcji ekologicznej), prowadzenie plantacji roślin wieloletnich na cele energetyczne oraz prowadzenie niektórych działów specjalnych produkcji rolnej.

Wnioski będą przyjmowały oddziały regionalne ARiMR. W czasie trwania na terenie kraju stanu epidemii ARiMR zachęca, by  przekazywać je w następujący sposób: w formie dokumentu elektronicznego na elektroniczną skrzynkę podawczą, za pośrednictwem platformy ePUAP lub przesyłką rejestrowaną nadaną w placówce Pocztą Polskiej. Dokumenty można również dostarczyć do specjalnych wrzutni, które ustawione są w placówkach terenowych Agencji lub osobiście.

(źródło ARiMR)

Bolek
Kategoria:
UWAGA PRZYSZŁY PRZEDSIĘBIORCO !

zapraszamy na spotkanie informacyjne:

„Fundusze Europejskie na rozpoczęcie działalności gospodarczej”

Termin i miejsce: 3 stycznia 2019 r.

Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania
w Białymstoku Filia w Ełku,
ul. Grunwaldzka 1


Kontakt:
Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Ełku
ul. Kajki 10
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Tel. 87 734 11 09/10, 87 610 07 77

Pobierz:
Agenda
Formularz zgłoszenia

Bolek
Kategoria:

Na podstawie § 7 ust. 2 pkt. 2 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 2 maja 2020r. (Dz.U. 2020 poz. 792) oraz po zastosowaniu wytycznych Ministra Rozwoju i GIS informuję, że Gminna Biblioteka Publiczna w Wydminach z dniem 7 maja 2020r. wznawia swoją działalność.  Jednak będzie się to działalność w ograniczonym zakresie:

  • Biblioteka dla czytelników czynna będzie w godz. 9.00 - 15.00.
  • Działalność biblioteki ze względów bezpieczeństwa będzie na początku ograniczała się do przyjmowania zwrotów oraz wypożyczania zamówionych książek. Czytelnicy nie będą mieli wolnego dostępu do księgozbioru i pomieszczeń bibliotecznych. 
  • Wypożyczenia będą się odbywały przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa. Punkt wypożyczenia będzie zabezpieczony osłoną z pleksy. Zaleca się także stosowanie maseczek i rękawiczek oraz zachowania bezpiecznej odległości od innych Czytelników.
  • Czytelnicy będą mogli zamawiać książki telefonicznie (nr tel.874210423) oraz mailowo (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) i odbierać je w siedzibie biblioteki.
  • Każda książka obowiązkowo będzie przechodzić 10-dniową kwarantannę w wyznaczonym miejscu.
  • Nie będą dostarczane książki na telefon dla osób mających problem z poruszaniem się.
  • Do odwołania nie będą się też odbywały spotkania i inne wydarzenia w bibliotece.
  • Nie będzie można korzystać z miejsca do pracy w bibliotece oraz z komputerów.

 

Powyższe zasady zostają wprowadzone  z myślą o bezpieczeństwie Czytelników i pracowników Biblioteki.

 

Do zobaczenia w Bibliotece!

Anna Wasilczyk Kierownik GBP w Wydminach

Admin
Kategoria:

Wygodne, ładne, pasujące, modne, oryginalne, miłe w dotyku, niespotykane, klasyczne, innowacyjne. To tylko kilka haseł, o których producenci mebli myślą codziennie. Kolejne to: konkurencja, kontrakt, idea, nowe rynki zbytu. Czasem jest wielki sukces. Częściej - próby zdobycia dobrej pozycji w branży meblarskiej.

Czytaj więcej: Dlaczego udział w programie ,,Design to dobre dla MSP" to dobry pomysł?