Już po raz ósmy gościliśmy w naszej sali sportowej zawodniczki oraz zawodników z Naszej Gminy jako uczestników Turnieju Niepodległości. Tak właśnie 11.11.2015 sympatycy celuloidowej piłeczki z Radzi, Orłowa, Czarnówki, Grądzkich, Gawlików Wielkich oraz Wydmin (a było ich łącznie 63 !), postanowili uczcić to piękne narodowe święto. Wśród zaproszonych gości honorowych, sprawujących patronat, znaleźli się min.: Wójt Gminy Wydminy, p. Radosław Król, który dokonał otwarcia imprezy sportowej, Zastępca Wójta p. Maria Dolecka oraz Przewodnicząca Rady Gminy Wydminy p. Grażyna Plato, a także gospodarz wzmiankowanego obiektu, Dyrektor ZS, p. Dorota Kurpiewska.
Ze względu na sporą liczbę uczestników i ich dużą rozpiętość wiekową ( od 7 do ponad 50 lat), rywalizacja sportowa odbywała się aż w ośmiu kategoriach wiekowych i trwała aż do godziny siedemnastej. Na zakończenie imprezy najlepsi zawodnicy otrzymali pamiątkowe puchary oraz zostali udekorowani medalami przez gości honorowych.
A oto wyniki (miejsca od 1-go do 3-go) w poszczególnych kategoriach:
Nauczanie Zintegrowane
1. Piekarz Patryk
2. Suchocki Adam
3. Pilch Radek
SP chłopcy
1. Kudraj Krzysztof
2. Matelak Kacper
3. Suchocki Mateusz
Gimnazjum dziewczęta
1. Plato Ewelina
2. Matelak Patrycja
3. Konstantynowicz Julia
Gimnazjum chłopcy
1. Wilgocki łukasz
2. Kudraj Mateusz
3. Snarski Wiktor
Szkoły ponadgimnazjalne
1. Norr Łukasz
2. Brzóska Szymon
3. Gnap Krzysztof
Panie
1. Ruchalska Marianna
2. Idek Ewa
3. Pietraszek Anna
Panowie
1. Piekarz Paweł
2. Siekaniec Leszek
3. Grądzki Wiesław
Open
1. Robert Wieliczko
2. Pietryga Patryk
3. Gnap Krzysztof
Wszystkich chętnych zapraszamy oczywiście za rok na 9-ty Turniej Niepodległości a także na przełomie lutego i marca na Turniej o Puchar TVP Olsztyn. Tych, którzy chcieliby skorzystać z cyklicznego treningu prosimy o kontakt pod nr 885 472 563.
Organizatorzy
Uczniowski Klub Sportowy w Gawlikach Wielkich
{gallery}sport/turniej_niepodleglosci{/gallery}