Ostatnie przygotowania gimnazjalistów z Wydmin do finału wojewódzkiego turnieju piłki nożnej „Moje Boisko Orlik”. Impreza organizowana jest w całym kraju przez Szkolny Związek Sportowy.

To jedna z trzech imprez piłkarskich, adresowana do gimnazjalistów trenujących piłkę nożną w ramach działalności SZS. Pierwszą z nich, jest właśnie wojewódzki turniej Moje Boisko Orlik 2012, którego organizatorem na etapie regionalnym był Zespół Szkół Ogólnokształcących w Wydminach na początku października br. Aspekt własnego biska pomógł w wyeliminowaniu mocnej ekipy Gimnazjum nr 2 z Olecka i awans do finału wojewódzkiego. W turnieju wystąpiło 20 zespołów chłopców i dziewcząt.

 Finał w kategorii chłopców U – 15, zaplanowany jest na 28 października w Biskupcu. Wystąpią tam cztery najlepsze zespoły szkolne w województwie warmińsko – mazurskim biorące udział w tych rozgrywkach. Oprócz uczniów ZSO w Wydminach z naszego powiatu awans uzyskali również uczniowie Gimnazjum nr 2 z Giżycka, którzy byli najlepszym zespołem na etapie półfinału rozgrywanego na obiektach przy ulicy Szkolnej w Wydminach. W eliminacjach regionalnych zawodnicy Sport z Kulturą zmierzyli się z zespołem Gimnazjum w Miłkach (1:1) i Gimnazjum nr 2 w Olecku (2:0). Zajęcie pierwszego miejsca w grupie pozwolił na awans do kolejnej rundy. Zawodnicy LUKS-u w ostatnim meczu zagrali mocno rozluźnieni za co zostali skarceni przez dobrze grających uczniów z Giżycka. Wspólny wyjazd na finał wojewódzki, tych dwóch szkół; pozwoli na wymianę spostrzeżeń z rozegranych spotkań.
Dwa dni później gimnazjaliści z Wydmin wystąpią w eliminacyjnym turnieju w Giżycku. Mistrzostwa Powiatu SZS szkół gimnazjalnych  to coroczna inicjatywa skupiająca najlepsze ekipy powiatu. Uczniowie z Wydmin są tutaj obrońcami mistrzostwa z ubiegłego roku, gdzie dobrze dysponowany zespół zatrzymał się dopiero na etapie rundy regionalnej w Morągu.

Ewelina i Marek Ostrowscy

Zdjęcia – Marek Ostrowski

{gallery}sport/moje_boisko_orlik_2015{/gallery}

Przewiń do góry