PATRIOTYCZNY WEEKEND W GMINIE WYDMINY

ŚWIĘTO WOJSKA POLSKIEGO,

101. ROCZNICA BITWY WARSZAWSKIEJ

75. ROCZNICA BITWY POD GAJROWSKIMI

15 sierpnia przypada 101. rocznica zwycięskiej bitwy wojsk polskich pod dowództwem marszałka Józefa Piłsudskiego nad wojskami radzieckimi kroczącymi w stronę zachodniej Europy. Było to decydujące starcie wojny polsko-bolszewickiej 1919-1921 uznane przez historyków za jedną z najważniejszych bitew decydujących o losach świata. Dzień 15 sierpnia jest także Świętem Wojska Polskiego.

Z tej okazji życzę wszystkim żołnierzom bezpiecznej służby, zdrowia i wszelkiej pomyślności w życiu zawodowym i prywatnym – mówi wójt Gminy Wydminy Radosław Król.– Pracownikom cywilnym życzę satysfakcji z pracy i docenienia. Gratuluję również wszystkim odznaczonym i mianowanym na wyższe stopnie wojskowe. Wszystkiego najlepszego!

Serdeczne życzenia kieruję do Pana generała Bogdana Rycerskiego dowódcy 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej – życząc dużo zdrowia oraz wielu sukcesów. Wszystkiego najlepszego życzę również dowódcy 41. Batalionu Lekkiej Piechoty Panu podpułkownikowi Tomaszowi Pietruczukowi. Dziękuję Wam za wzorową współpracę,    a także za to, że zawsze można na Was liczyć.

W dniu Święta Wojska Polskiego pamiętamy też o weteranach i kombatantach oraz żołnierzach rezerwy i tych, którzy przeszli już w stan spoczynku. Czcimy poległych                 i wyrażamy szacunek wobec ich ofiary.

Zapraszam do uczczenia Święta Wojska Polskiego poprzez uczestnictwo w obchodach 75. rocznicy bitwy pod Gajrowskimi, które rozpoczną się 13 sierpnia o godz. 18. 30      w Gajrowskich i potrwają do niedzieli. Zachęcam też do aktywnego uczestnictwa w wydarzeniach poprzez start w Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”.

                                                                                                                                                                                                                                 Wójt Gminy Wydminy  Radosław Król

Przewiń do góry