Piłkarze LUKS ZSO Wydminy awansowali do finału wojewódzkiego XX ogólnopolskiego turnieju PZPN Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku

         Piłkarze LUKS ZSO Wydminy awansowali do finału wojewódzkiego XX ogólnopolskiego turnieju PZPN Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku

Wiele ciekawych akcentów sportowych, zanotowali uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wydminach tej jesieni. Po pasjonujących rozgrywkach I ligi wojewódzkiej Młodzika, zajęliśmy wysoką 3 lokatę co pozwala z optymizmem patrzeć na rundę wiosenną. Awansem do kolejnej rundy z pierwszego miejsca, zakończyły się rozgrywki rejonowe halowych mistrzostw Polski oraz największego w Europie turnieju piłkarskiego
„Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Rundę jesienna I ligi wojewódzkiej w kategorii Młodzika, wychowankowie LUKS Sport z Kulturą ZSO Wydminy rozpoczęli jeszcze w wakacje. Po intensywnych przygotowaniach, połączonych z górskim obozem sportowym i serią sparingów, młodzi sportowcy rozegrali dziesięć spotkań ligowych, w których odnotowali 3 porażki, 2 remisy i 5 zwycięstw. W naszej grupie znalazły się dwa zespoły Mini Soccer Academy z Mrągowa, Huragan Pisz, UKS Rona 03 Ełk, KKS Granica Kętrzyn oraz my w roli beniaminka. Pomimo rozpoczęcia rozgrywek w starszej kategorii wiekowej, poradziliśmy sobie bardzo przyzwoicie. Nie udało się nam co prawda awansować do Ekstraklasy, w której naszą grupę będzie reprezentowała drużyna z Mrągowa, ale dalecy byliśmy również od spadku do II ligi. Do głównych pozytywów mijającej rundy, należą przede wszystkim spotkania przed własną publicznością oraz walka do ostatnich minut każdego meczu. Na plus działa również, przyciąganie wielu młodych sportowców i ich rodziców do Wydmin. Mieli oni możliwość przygotowań do rozgrywek podczas letnich obozów sportowych oraz aktywnego wypoczynku dzięki bardzo dobremu poziomowi sportowemu i organizacyjnemu.

 

Wynik ligowy, mógłby być jeszcze lepszy, gdyby udało się nam lepiej i skutecznie zagrać w pierwszych spotkaniach, ale biorąc pod uwagę młodszy wiek naszych zawodników, możemy się cieszyć z uzyskanego rezultatu. Pozytywny jest również fakt, że jako jedyni „urwaliśmy” punkty liderowi z Mini Soccer Academy z Mrągowa remisując na Stadionie Gminnym w Wydminach 3:3.

Dobra predyspozycja podczas rozgrywek ligowych, potwierdzała się również w czasie konsultacji Mobilnej Akademii Młodych Orłów PZPN oraz konsultacji do kadr wojewódzkich od U10 do U12. Praca z uczniami, została zauważona przed przedstawicieli Polskiego Związku Piłki Nożnej, którzy podczas ogólnopolskiej konferencji „Akademia Grassroots” w Ostródzie (06.11.2019) wymienili szkołę w Wydminach, jako wyróżniający się ośrodek rozwoju chłopięcej piłki nożnej. Miejmy nadzieję, że będzie to kolejny krok, który pomoże w procesie uzyskania certyfikatu PZPN dla naszego uczniowskiego klubu sportowego.

            Po zakończeniu rozgrywek na świeżym powietrzu, Warmińsko Mazurski Związek Piłki Nożnej wyznaczył nas jako organizatorów eliminacji Mistrzostw Polski PZPN
w kategoriach U10 i U11. Pierwsza runda odbyła się 9 listopada br. w młodszej kategorii wiekowej. Mimo zaciętej walki oraz wspaniałego wsparcia rodziców, nie udało nam się awansować do kolejnej rundy, co było sporą niespodzianką, na którą złożyło się kilka czynników związanych z barkiem treningów w hali oraz niewłaściwym doborem kadrowym.

To co nie udało się w młodszej kategorii wiekowej, poprawiliśmy w kolejnych eliminacjach. Rozegrany w hali Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wydminach turniej w kategorii U11 to bardzo dobre występy pierwszego zespołu, który zajął pierwsze miejsce, ale również przyzwoita gra młodszych kolegów, którzy mimo braku awansu w swojej kategorii wiekowej zachowują szansę na dalszą grę w starszej kategorii wiekowej.

Rozgrywki halowe, zostały poprzedzone wręczeniem nowych koszulek piłkarskich dla wychowanków LUKS ZSO Wydminy, które zostały zakupione dzięki wsparciu rodziców młodych piłkarzy, Funduszu Sołeckiego miejscowości Wydminy, firmy transportowej Mazury Bus, firmy odzieżowej Nike oraz największego sklepu piłkarskiego w Polsce firmie R-Gol z Ostródy.

            Głównym akcentem sportowym mijających dni, były jednak rozgrywki w ramach eliminacji XX Ogólnopolskiego turnieju PZPN Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku. W pierwszym etapie (31.10.2019) na wydmińskim Orliku, mogliśmy obserwować zmagania trzech wyróżniających się zespołów z naszej gminy, które występują w kategorii U12. Kilka dni później zwycięzcy pierwszej rundy LUKS ZSO Wydminy A, okazali się również bezkonkurencyjni w rozgrywkach ze SP 3 Giżycko i SP Ryn, podczas eliminacji powiatowych rozegranych ponownie w Wydminach 8 listopada 2019 roku.

Obecna drużyna, która będzie nas reprezentowała w maju 2020 roku w finale wojewódzkim tego największego w Europie turnieju, jest jednym z najmocniejszych zespołów, które uczestniczyły w ostatni 15 latach rozgrywek. Czy będzie to zespół na miarę awansu do finału krajowego i gry na PGE Stadionie Narodowym w Warszawie o tym przekonamy się w maju 2020 roku.

 

Działania odbywały się w ramach projektu Ogólnopolskiego Turnieju Mazury Wydminy CUP 2019 ze środków przeznaczonych przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, Polski Związek Piłki Nożnej oraz Gminę Wydminy.

                                                                                                                   Marek Ostrowski, Ewelina Ostrowska

Fot: Robert Kasprowicz

Krystian Zań

Ewelina Ostrowska

Marek Ostrowski

{gallery}2019/Sport/31{/gallery}

Przewiń do góry
Skip to content