„PODAJ RĘKĘ UKRAINIE”

Po raz kolejny otwarły się serca na rzecz pomocy naszym sąsiadom z umęczonej Ukrainy. W niedzielę 3 kwietnia Parafia Greckokatolicka w Wydminach oraz Związek Ukraińców w Polsce Koło w Wydminach zorganizowali w Cerkwi Greckokatolickiej w Wydminach koncert charytatywny.

Ewa Caryk wraz ze Swietłaną Skowron i Piotrem Gijem z olbrzymim taktem i powagą nawiązali do dramatycznej sytuacji na Ukrainie oraz potrzeb olbrzymiej grupy uchodźców.

Na scenę zaproszono gospodarzy Chór Parafii Greckokatolickiej w Wydminach pw. św. Włodzimierza i Olgi. Starannie dobrany repertuar, piękne głosy wprowadziły uczestników w niezwykłą aurę koncertu. Wraz z chórem wystąpiły dwie panie z Ukrainy Stefania Sydlar oraz Mariana Pyrożuk. Wiele emocji przekazały licznie zebranym widzom chóry pod batutą Beaty Ordyniec. Ten najmłodszy „Feliksinki” Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wydminach wspierany przez Forum NGOS Wydminy oraz ten nieco starszy „Lira” UTW działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Wydminach. Niezwykle pięknie i dostojnie zaprezentował się Chór im. Jana Pawła II Parafii Rzymskokatolickiej w Wydminach pod batutą Andrzeja Fiedorczyka. Pieśniom w wykonaniu chórów towarzyszyły przepełnione pasją recytacje Doroty Fiedorczyk, Swietłany Skowron, Piotra Gija oraz Stefanii Sydlar.

W imieniu organizatorów za udział w koncercie podziękował Jan Pik Przewodniczący Oddziału Mazurskiego Związku Ukraińców w Polsce, w imieniu Wójta Gmina Wydminy Radosława Króla wystąpiła Sekretarz Gminy Wydminy Alina Romanowicz.

Wzruszającym, integrującym wydarzeniem, które zakończyło uroczysty koncert charytatywny było wspólne wykonanie przez wszystkie chóry oraz widzów pieśni „Podaj rękę Ukrainie”. Akompaniował na gitarze Andrzej Fiedorczyk.

Wszystkie zebrane środki będą przeznaczone na pomoc osobom potrzebującym z Ukrainy.

Dziękujemy za udostępnienie zdjęć Andrzejowi Fiedorczykowi, Janinie Dubnickiej oraz Alinie Romanowicz.

{gallery}2022/inne/34_Ukraina/11{/gallery}

Przewiń do góry
Skip to content