PODWÓJNE PODIUM DLA WYCHOWANKÓW LUKS SPORT Z KULTURĄ ZSO WYDMINY

Rozgrywany w nowym reżimie sanitarnym, ełcki turniej DON BOSKO CUP 2021 (27.02.2021) to bardzo dobry występ piłkarzy z Gminy Wydminy. Mimo falstartu w pierwszym spotkaniu i remisie      w meczu pomiędzy dwoma zespołami LUKS ZSO Wydminy, udało się zdobyć złoty i brązowy medal ogrywając ekipy Warmii Grajewo, Mazura Pisz i Salos Ełk. Dobrą dyspozycją, nasi podopieczni wykazywali się również 20 lutego 2020 r. podczas wygranego meczu kontrolnego z MLKS Czarni Olecko oraz podczas ogólnopolskich zmagań w Krakowie, gdzie nasz zawodnik Bartosz Rolnik został najlepszym piłkarzem grającym w barwach suwalskich Wigier podczas turnieju Copalnia Talentów 2021 (Kraków, 20-21.02.2021).

Oprócz Bartka, w zmaganiach w stolicy Małopolski podczas turnieju COPALNIA TALENTÓW 2021 (Kraków, 20-21.02.2021) mogliśmy oglądać również poczynania drugiego    z przedstawicieli Wydmin, którym był Dawid Waleriański. Obaj chłopacy wypadli bardzo przyzwoicie, zaliczając bramkę oraz asystę w meczu z Koroną Kielce.

W tym samym czasie, większość zespołu uczestniczyła w zwycięskim meczu kontrolnym 3:0  z zespołem z Olecka. Trudne warunki, związane z nawierzchnią boiska oraz brak sześciu podstawowych zawodników nie przeszkodziły nam w uzyskaniu dobrego poziomu gry i wyniku. Tydzień później (Ełk, 27.02.2021), mieliśmy okazję do konfrontacji podczas ostatniego turnieju halowego w tym sezonie. Mimo podzielenia powołanych na dwa wyrównane zespoły, mogliśmy się cieszyć z podwójnego podium, który zawdzięczamy głównie ogromnej determinacji i woli gry podczas ogólnopolskiego turnieju DON BOSKO Cup 2021. Podsumowaniem tego występu było wyróżnienie naszego zawodnika Rafała Romana statuetką „Króla Strzelców” turnieju, który sześciokrotnie trafiał do bramki rywali.

Marek Ostrowski, Ewelina Ostrowska  

Fot. Arch.LUKS Sport z Kulturą ZSO Wydminy, facebook – Copalnia Talentów

{gallery}2021/sport/3_{/gallery}

 

 

Przewiń do góry