Podwójne wicemistrzostwo województwa na zakończenie sezonu!

Biegaczki LUKS Dystans Wydminy w ciągu jednego tygodnia zdobyły dwa srebrne medale mistrzostw województwa w sztafetowych biegach przełajowych. We wtorek w Ornecie były drugie w Finale Wojewódzkim sztafet 4 x 800m WMZ LZS. W miniony piątek świetnie zakończyły sezon zdobywając srebrny medal Mistrzostw Województwa Szkół Gimnazjalnych w sztafetowych biegach przełajowych 10 x 800m.

Od kilku lat Finały Wojewódzkie Sztafetowych Biegów Przełajowych odbywają się w Nowym Mieście Lubawskim. Wydminianki żeby punktualnie przybyć na tą imprezę musiały wyjechać o piątej rano. Wynajęty autobus okazał się niesprawny i już w Giżycku biegaczki musiały przesiąść się do pojazdu zastępczego. Na miejscu okazało się, że z powodu intensywnych opadów trasa na nowomiejskim autodromie nie nadaje się do przeprowadzenia biegów. Szybką decyzją organizatora trasę przeniesiono do lasu. Zawody wszystkich kategorii rozegrano na jednej prostej „ tam i z powrotem”, o długości ok. 800m. Na szczęście bardzo wczesna pobudka, podróżne perypetie i zmiana trasy nie zachwiały pozytywnego nastawiania do najważniejszych zawodów w tym sezonie.„To właśnie takie szczegóły świadczą o sile naszego zespołu” – powiedział trener Bartłomiej Osior.

Magda Romanowska bardzo mocno otworzyła bieg i już na pierwszej zmianie wydminianki na chwilę wyszły na prowadzenie. Po drugiej zmianie na pierwsze przesunęły się olsztynianki i mimo kilku ataków nie oddały go do samego końca. Wydmińska drużyna biegła bardzo równo. Kolejne zawodniczki próbowały skrócić dystans do Gimnazjum z Olsztyna i powiększyć przewagę nad depczącym po piętach zespołem z Braniewa. Kluczowe dla losów finału były trzy ostanie zmiany. Wtedy w wydmińskim zespole mocno pobiegły kolejno Zuzanna Osinka, Zofia Warszewska i kończąca Milena Samiła. Szczególnie ta ostatnia dużo serca włożyła w utrzymanie zagrożonej drugiej pozycji.

„ Przed wyjazdem do Nowego Miasta Lubawskiego drugie miejsce brałbym w ciemno. To ogromny sukces. Jesteśmy bardzo młodym i perspektywicznym zespołem. W składzie nie mamy żadnej zawodniczki z klas trzecich, a połowa dziewcząt to uczennice klas pierwszych. Teraz chcemy trochę odpocząć, a później mocno przepracować zimę. Wszyscy wierzymy, że największe sukcesy dopiero przed nami.” – Bartłomiej Osior

Skład Gimnazjum Wydminy: Zuzanna Osinka, Milena Samiła, Kinga Waszkielewicz, Kinga Syrnicka, Monika Sefaniak, Wiktoria Rynkiewicz, Zuzanna Drozdowska, Zuzanna Zabielska, Karolina Włodkowska, Zofia Warszewska, Magdalena Romanowska, Julia Jegor.

{gallery}sport/podwojne_wicemistrzostwo_zakonczenie_sezonu_2015{/gallery}

Przewiń do góry