PÓŁMARATON WYDMINY: JAKUB OŁOWSKI NAJLEPSZY!

W sobotę, 25 września 2021 r. rozegrany został Półmaraton Wydminy, któremu towarzyszyły „Nocna Piątka”. W obu biegach uczestniczyło około 150 zawodniczek i zawodników, głównie z Warmii i Mazur.

Półmaraton wygrał w efektownym stylu mieszkaniec Wydmin Jakub Ołowski. Drugi (strata półtorej minuty) był Marcin Getek (Ełk), a trzeci Sylwester Jakacki (Bartoszyce). Wśród pań triumfowała Magdalena Pawlak (Cegłów) przed Sylwią Guzowska (Grajewo) i Mają Kijora (Ełk). Zwycięzcy kategorii: M20: Daniel Krasicki (Olsztyn), U30: Andrzej Kliniewski (Pozezdrze) i Joanna Szonert (Bracknell), U40: Dariusz Gabruś (Ełk) i Katarzyna Budrewicz (Suwałki), U50: Jan Bobrowski (Ełk) i Grażyna Giedo (Wydminy), M60: Wiesław Kazaniecki (Wydminy).

Na dystansie 5 km najszybszy okazał się Przemysław Flaga (Olsztyn). Za nim finiszował Krystian Różański (Ełk), a następnie Daniel Bochenko (Brzozowa). W rywalizacji pań pierwsza na metę przybiegła Paula Sadowska (Olsztyn), za nią Agnieszka Królak (Węgorzewo) i Sylwia Sznurkowska (Suwałki). Zwycięzcy kategorii: U20: Paweł Olszański (Olsztyn) i Katarzyna Kozakiewicz (Węgorzewo), U30: Rafał Artysewicz (Węgorzewo) i Emilia Kibitlewska (Suwałki), U40: Giedrius Slekys (Marijampol) i Dorota Kurpiewska (Pisz),. U50: Jacek Morawski (Białystok) i Dorota Grześkowicz (Wydminy), U60: Jerzy Piłat (Wydminy) i Dorota Mika-Jankowska (Wydminy)

Prowadzono klasyfikację służb mundurowych. W półmaratonie wygrał ją Marcin Getek przed Dariuszem Kieliszkiem (Guzowy Piec) i Wojciechem Krukiem (Radzieje). Na 5 km triumfował Przemysław Flaga, drugi był Adrian Gnatkowski (Mikołajki) a trzeci Rafał Milewski (Olsztyn). W klasyfikacji najlepszych mieszkańców Wydmin zwyciężyli: Jakub Ołowski (Półmaratn) i Piotr Sawoń (5 km).