Ponowny akt wandalizmu w gminie Wydminy

W nocy z piątku na sobotę (15/16 sierpnia br.) nieznani sprawcy dokonali kolejnych aktów wandalizmu. Zdjęte i pobite klosze lamp – taki widok zastali spacerowicze na alei widokowo-spacerowej nad Jeziorem Wydmińskim. To już drugi akt wandalizmu w tym miejscu od otwarcia alei w 2013 roku.

W styczniu br. zniszczono tablicę informacyjną oraz parapet Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych i Zieleni sp. z o.o. w Wydminach. W tym przypadku dzięki relacji świadków ustalono sprawcę czynu.
Niestety takich aktów na terenie gminy mamy więcej: niszczone są kosze na śmieci, znaki informacyjne, szyby…
W maju br. nieznani sprawcy ukradli 1 ławkę pod wiatą nad jeziorem Wydmińskim przy moście „Garbatym” oraz zauważono brak paru cegieł klinkierowych na kominku. Szybko udało się naprawić wyrządzoną szkodę, jednakże sprawcy przestępstwa nie zostali wykryci. Na kolejną zuchwałość długo nie trzeba było czekać, bo chuliganie znowu zniszczyli wspólne mienie mieszkańców gminy Wydminy. Teraz zniszczono 4 lampy ledowe, pięknie oświetlające alejkę.

Aleja widokowo-spacerowa nad Jeziorem Wydmińskim, to długo oczekiwana inwestycja. Powstała w roku 2013 dzięki dofinansowaniu ze środków unijnych. Łączny koszt inwestycji to 1 432 505,67 zł.

Proszę  o pomoc w ujęciu sprawców zniszczenia lamp oświetlających ścieżkę. Wszelkie informacje należy kierować na policję lub do Urzędu Gminy Wydminy (tel. 87 421 00 19).

Wójt Gminy Wydminy
Radosław Król.

Przewiń do góry