Porażka i wygrana z Gedanią Gdańsk

Mimo braku możliwości udziału w Wrocław Winter CUP 2021, młodzi piłkarze z Wydmin, mieli okazję do kilku ogólnopolskich spotkań. Po podziale punktów w meczach z Gedanią Gdańsk (Mrągowo, 06.02.2021), przyszła kolej na konfrontację z AP Waleczni (Olecko, 13.02.2021) przedstawicielami Mazowsza oraz podlaskim zespołem Warmii Grajewo (Ełk, 13.02.2021) podczas turnieju halowego Junior CUP 2021.  

 

                Mroźna temperatura, nieco utrudniała konfrontację z zespołem z Pomorza. Mimo wysiłków obsługi hotelu Mrągowo Resort&SPA, temperaturę na boisku pod balonem musieli ponosić sami zawodnicy. Szybko strzelona bramka, nie pomogła w zwycięstwie w pierwszym starciu, które przegraliśmy wysoko 1:5. Mimo niezłej gry, efekt pojawił się dopiero w spotkaniu rewanżowym, w którym zaczęliśmy lepiej wykorzystywać sytuację podbramkowe. Wygrana 5:3 pozwoliła na znaczną poprawę nastrojów.

Kolejny tydzień treningowy, został urozmaicony o powracający trening motoryczny na pływalni w Ełku. Ten sześciotygodniowy okres przygotowawczy, ma pomóc w rozwijaniu mięśni szkieletowych oraz poprawić technikę pływania stylem grzbietowym i dowolnym.

                Zmagania weekendowe, rozpoczęły się od odwołanego meczu kontrolnego z ekipą Wigier Suwałki. Brak możliwości korzystania z boiska ze sztuczną nawierzchnią, utrudnia przygotowania akademii i pierwszego zespołu z Podlasia. W nadchodzącym tygodniu, zespół Wigier będzie uczestniczył w ogólnopolskim turnieju Copalnia Talentów 2021 w Krakowie. W ich składzie, będziemy mogli oglądać zawodników naszego uczniowskiego klubu sportowego, którzy będą rywalizowali z czołowymi zespołami z naszego kraju w kategorii U13 (Korona Kielce, Znicz Pruszków, Wisła Kraków, Arkonia Szczecin, Warta Poznań, Śląsk Wrocław, AP Reissa, Barca Academy, Beniaminek Krosno, Stal Rzeszów, SMS Rzeszów, FASE Szczecin, Jagiellonia Białystok).

W zastępstwie rozegraliśmy spotkanie z zespołem AP Waleczni Ostrołęka, który kończył właśnie zimowy obóz przygotowawczy w Olecku. W trudnych warunkach, związanych
z oblodzeniem płyty boiska, zdecydowanie lepiej radzili sobie piłkarze z województwa mazowieckiego. Mimo sporej aktywności większości zawodników, musieliśmy pogodzić się z wysoką porażką 3:8. To cenna lekcja, którą musimy wykorzystać w celu jak najlepszego przygotowania się do ciekawej rundy wiosennej ProTrainUp Ekstraklasy Wojewódzkiej WMZPN. Spotkanie, pozwoliło również na nawiązanie współpracy, związanej z wyjazdem na zgrupowanie do Hiszpanii w 2022 roku.

                Najmłodsi wychowankowie, mieli w mijającym tygodniu, okazję do konfrontacji podczas turnieju halowego Junior CUP 2021 w Ełku. Komplet pięciu zwycięstw i bilans bramkowy 17:2 w konfrontacji z zespołami z Ełku, Orzysza, Białej Piskiej i Grajewa to bardzo dobry wynik. Wielu zawodników ełckiego turnieju, ma aspiracje gry w pierwszym zespole co dobrze rokuje w przygotowaniach do kolejnych zmagań sportowych. Kolejne sprawdziany już w nadchodzącym tygodniu w Krakowie oraz Olecku.

Marek Ostrowski, Ewelina Ostrowska    
Zdjęcia – archiwum LUKS Sport z Kulturą ZSO Wydminy

{gallery}2021/sport/2{/gallery}

Przewiń do góry