Powołanie na obóz sportowy kadry wojewódzkiej U12 dla wychowanka LUKS ZSO Wydminy

Po blisko 10 latach, doczekaliśmy się kolejnego powołania na obóz zimowy kadry wojewódzkiej. Po sukcesach zespołu z roczników 1998/2000 i udziale w meczach kontrolnych kadry Marcina Siranta, szansę na trenowanie w gronie najlepszych zawodników z województwa otrzymał urodzony w 2008 roku Bartosz Rolnik, który jest wychowankiem LUKS ZSO Wydminy i Akademii Młodych Orłów PZPN. Za miesiąc kolejna konsultacja, na której mamy szansę zaprezentować umiejętności kolejnych dwóch naszych zawodników.           

 

Mijające ferie to czas przygotowań. Oprócz zajęć motorycznych i piłkarskich mieliśmy okazję udziału w wojewódzkim turnieju Progress CUP 2020 w Lidzbarku Warmińskim (18.01.2020), gdzie nieco pechowo odpadliśmy z grupy medalowej po fatalnym wykonywaniu rzutów karnych. Na pocieszenie otrzymaliśmy nagrodę Fair Play, za zrezygnowanie z prowadzenia 1:0 w meczu z Zatoką Braniewo, po tym jak bramkarz drużyny przeciwnej doznał kontuzji a my zdobyliśmy w tym czasie bramkę. Ostatecznie, mecz w regulaminowym czasie zakończył się wynikiem 0:0, a podczas wykonywania rzutów karnych musieliśmy uznać wyższość przeciwników (karne 1:2). Trud treningów, urozmaiciły nam również mecze sparingowe z UKS Rona 03 Ełk i MŁKS Łomża (Ełk, 19.01.2020). Z zespołem z Ełku dwukrotnie zremisowaliśmy 3:3, pokonaliśmy natomiast reprezentantów Podlasia 1:0. Pierwszy tydzień treningów zakończyła sesja na basenie.

Na kolejny mecz sparingowy, ponownie udaliśmy się do Ełku (31.01.2020), gdzie mieliśmy okazję zmierzenia się z zawodnikami Mazura Ełk z roczników 2006 i 2007. Wysoką porażkę może usprawiedliwiać fakt sporej różnicy wieku, którą zapewnili nam sparingpartnerzy oraz brak kilku istotnych zawodników w naszym zestawieniu meczowym.

W pierwszym tygodniu ferii zimowych, nasz wychowanek Bartosz Rolnik, miał możliwość udziału w obozie zimowym kadry wojewódzkiej U12. Powołanie, które otrzymał dzień przed startem zgrupowania w Mrągowie, stanowiło rodzaj nagrody za wielomiesięczną pracę całego teamu. Miejmy nadzieję, że owocem jego sumiennej pracy podczas obozu, będą kolejne powołania dla Bartka jak również dla kolegów z zespołu.

Marek Ostrowski   

 Zdjęcia – Marek Ostrowski

Radek Rogowski / WMZPN

{gallery}2020/sport/2{/gallery}

Przewiń do góry
Skip to content