Pożegnanie Maturzystów w Liceum Ogólnokształcącym w Wydminach

„Nie wystarczy iść…
…trzeba jeszcze iść we właściwym kierunku.”

To piękne hasło stało się przewodnią myślą zakończenia roku szkolnego tegorocznych maturzystów.
Uroczystość rozpoczęła się 25 kwietnia 2014 roku tradycyjnie „Mazurkiem Dąbrowskiego”,…

…następnie w imieniu Wójta Gminy Wydminy przemawiała zastępca Pani Maria Dolecka, która wręczyła wszystkim absolwentom upominki.

Głos zabrały również Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Iwona Lelo, Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wydminach Pani Eliza Szwed oraz Wychowawca trzecioklasistów Pani Ewa Belczyk-Korwek. W uroczystości wzięły udział również Panie Wicedyrektor – Pani Dorota Fiedorczyk i Pani Monika Śmigielska oraz Przedstawiciel Mazurskiej Fundacji Młodzieży Niepełnosprawnej „Marzenia” Pani Alicja Kropiewnicka, która dziękowała wolontariuszom z wydmińskiego liceum za pomoc  i współpracę. W auli szkolnej gościło także grono pedagogiczne Liceum Ogólnokształcącego w Wydminach oraz rodzice absolwentów.

Najlepszą uczennicą okazała się Ewelina Sienkiewicz, czego serdecznie gratulujemy również Rodzicom Eweliny. Na uznanie niewątpliwie zasługuje także piękna oprawa artystyczna uroczystości pożegnalnej, którą przygotowała klasa II LO pod kierownictwem swojego Wychowawcy Pani Anny Perdion.
Spośród wielu mądrych słów skierowanych do uczniów wydmińskiego liceum w pamięć najbardziej zapadła metaforyczna opowieść o ptaku – stworzeniu wolnym, ale wiernym swojemu gniazdu. Wierność – to jest właśnie dojrzałość. Wierność swoim ideałom, konsekwencja w dążeniu do dobrego celu i ponoszenie odpowiedzialności za dokonywane wybory. Drodzy Maturzyści, życzymy Wam pomyślności na jednym z najważniejszych egzaminów w Waszym życiu, ale pamiętajcie, że nie wynik uzyskany na maturze stanowi o wartości człowieka, ale umiejętność przyjmowania tego, co niesie dla nas los z pokorą i dpowiedzialnością.

Przewiń do góry